Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Julia Tymoszenko pojedzie na leczenie do Niemiec

0
Podziel się:

Poinformowała o tym służba prasowa byłej premier Ukrainy. Trzy dni temu została ona zwolniona z więzienia.

Na zdj. Julia Tymoszenko
Na zdj. Julia Tymoszenko (PAP/EPA)

Decyzję o leczeniu Tymoszenko miała podjąć po telefonicznej rozmowie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Ta miała życzyć byłej ukraińskiej premier zdrowia i zaproponować pobyt w jednej z berlińskich klinik.

Tymoszenko, zmagająca się z chorobą kręgosłupa, przyjęła zaproszenie na kurację. Jak donosi jej służba prasowa, była premier odwiedzi mający się odbyć w marcu kongres Europejskiej Partii Ludowej, a potem rozpocznie leczenie.

Julia Tymoszenko jeszcze w zeszły piątek była pozbawiona wolności. Karę, ze względu na stan zdrowia, odbywała w Charkowskim szpitalu. W 2011 roku została skazana na 7 lat więzienia za podpisanie niekorzystnego kontraktu gazowego z Rosją.

Zachód uznał ten wyrok za polityczny. Była premier została uwolniona w sobotę, decyzją parlamentu zdominowanego przez byłą już opozycję. Po wyjściu na wolność dziękowała ze sceny Majdanu Ukraińcom, którzy obalili rządy Janukowycza. Spekulowano, że Tymoszenko może objąć tekę premiera w mającym powstać nowym ukraińskim rządzie. Ona sama zaprzeczyła temu.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)