Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Będziemy za to płacić i będzie to opłata suta

0
Podziel się:

Tak twierdzi Jarosław Kaczyński, ostro krytykując zgodę Donalda Tuska na unijny pakt.

Kaczyński: Będziemy za to płacić i będzie to opłata suta
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości uważa, że postanowienia unijnego szczytu w Brukseli o większej dyscyplinie finansowej oznaczają dla Polski ograniczenie suwerenności. Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej krytykował polski rząd za włączenie naszego kraju do grupy państw o ściślejszej integracji gospodarczej

Prezes PiS podkreślał, że tak ważne decyzje co do funkcjonowania państwa powinny zapadać w Sejmie, większością 2/3 głosów. Jarosław Kaczyński dodał, że przyjęcie większej dyscypliny finansowej wraz z innymi krajami Unii Europejskiej, oznacza dla nas konieczność płacenia na rzecz innych państw.

- _ Obecny rząd podjął decyzje o daleko idących skutkach. Decyzje o tym, że Polska ma przystąpić do umowy, której sens jest następujący. Sens naszego, polskiego punktu widzenia. Mamy ograniczyć w bardzo istotny stopniu naszą suwerenność i to w tych sprawach, które dla funkcjonowania demokracji są szczególnie ważne - _twierdzi Kaczyński.

POSŁUCHA WYPOWIEDZI PREZESA PIS:

W ocenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, przyjęcie postanowień zakończonego wczoraj szczytu znacznie ograniczy znacznie Polakom możliwość decydowania o własnym państwie.

- _ Wejście do tej umowy będzie nakładało na nas także obowiązki o charakterze finansowym. Będziemy za znalezienie się w tej nowej, jeszcze nienazwanej strefie, płacić. Będziemy płacić i będzie to opłata suta _ - przekonuje prezes PiS.

- _ Można przypuścić, że oświadczenia Banku Narodowego oznaczają, iż podstawą tego płacenia jest rezerwa dewizowa Banku Narodowego. Te 74 miliardy euro, które w tym zasobie w tej chwili mamy. Ten zasób jest nienaruszalny, nawet jeśli by chodziło o podjęcie ważnych dla Polski przedsięwzięć. Dziś mamy ten zasób naruszyć po to, żeby sfinansować bogatszych od nas. Jest to sytuacja w najwyższym stopniu godna zastanowienia _ - kontynuował Kaczyński.

Szczyt Unii Europejskiej w Brukseli opowiedział się za ściślejszą integracją gospodarczą i zwiększeniem dyscypliny finansowej. Zgodziły się na to 23 z 27 krajów członkowskich. Na przyjęcie nowych zasad nie zgodziły się: Wielka Brytania, Czechy, Węgry i Szwecja. Praga, Budapeszt i Sztokholm nie wykluczają zmiany stanowiska, ale władze w Londynie pozostają nieugięte.

więcej o UNIJNYM szczycie, CZYTAJ w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t125136.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/krokodyle;lzy;i;niedzwiadki;w;brukseli,14,0,986894.html) Krokodyle łzy i niedźwiadki w Brukseli Jan Płaskoń przedstawia, co łączy Leszka Millera i Unię Europejską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t84887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gorzka;cena;suwerennosci,194,0,986818.html) "Szczyt ostatniej szansy nie zakończy kryzysu" To koniec Unii, a poparcie Polski dla paktu w żadnym wypadku nie jest utratą suwerenności - pisze Rzeczpospolita.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t94162.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bielecki;czesc;polskiej;skladki;w;budzecie;na;2012;rok,155,0,986779.html) Mamy pieniądze na ratowanie UE. Twierdzi... _ To jest kilkaset milionów złotych, takich fizycznych pieniędzy. To nie są porażające kwoty _ - podkreśla ekspert.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)