Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński chce ruszyć w Polskę

0
Podziel się:

Prezes PiS spotka się z wyborcami. Jego pierwszy wywiad w kampanii ukazał się w internecie.

Kaczyński chce ruszyć w Polskę
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFeKWVWt

Prezes PiS szykuje się do spotkań z wyborcami. Jak poinformowałPaweł Poncyljuszz jego sztabu wyborczego, opracowywana jest trasa po całym kraju.

aktualizacja 17.16* *

W pierwszym wywiadzie udzielonym od czasu katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem Kaczyński mówił m.in. że czuł, iż ma obowiązek kandydować. Ocenił też, że w tej chwili _ warunki do współpracy z rządem, wynikające ze społecznego nastroju, są znacznie lepsze niż były dotychczas _.

bFeKWVWv

Rzecznik sztabu Kaczyńskiego Paweł Poncyljusz pytany dlaczego pierwszy wywiad kandydata PiS ukazuje się w internecie, mówił dziennikarzom: _ myślę, że wszyscy politycy dzisiaj, którzy poważnie traktują swoją rolę polityczną i publiczną muszą dostrzegać i dostrzegają siłę internetu . _

Paweł Poncyljusz zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu Kaczyński rozpocznie bezpośrednie spotkania z wyborcami. Ich kalendarz - jak dodał - jest wciąż opracowywany. Jak mówi Poncyljusz, tylko poprzez bezpośrednie spotkania można zachęcić wyborców do pójścia do urn.

POSŁUCHAJ PAWŁA PONCYLJUSZA:


Wywiad z Jarosławem Kaczyński został opublikowany na internetowym blogu. Odpowiadając na pytania blogerów, prezes PiS-u zapowiedział, że nadchodzi czas porozumienia.

bFeKWVWB

Szefowa sztabu kandydata PiS-u,Joanna Kluzik-Rostkowska zapewnia, że to nie ostatnie słowo Jarosława Kaczyńskiego w tej kampanii.

*POSŁUCHAJ JOANNY KLUZIK-ROSTKOWSKIEJ: *

W przyszłym tygodniu odbyć się ma również konferencja prasowa Kaczyńskiego, o czym powiedział w TVN24 poseł PiS Jan Dziedziczak. - _ Myślę, że to jest naturalny punkt w kampanii wyborczej _ - mówił.

Dopytywany przez prowadzącego rozmowę, gdzie odbędzie się ta konferencja, odpowiedział: w Warszawie.

bFeKWVWC

_ - Mamy jeszcze kilka dni, ale z wyprzedzeniem się państwo o tym dowiedzą, będzie oczywiście publiczna wypowiedź, już teraz prezes będzie odpowiadał na pytania osób z zewnątrz _ - mówił Dziedziczak.

Poseł nie chciał jednak podać żadnego konkretnego terminu konferencji Kaczyńskiego. - _ Na pewno będzie możliwość zadawania pytań prezesowi, będzie to w najbliższym czasie, nie chciałbym jednak podawać szczegółów _ - powiedział.

Również rzecznik sztabu Kaczyńskiego nie chciał zdradzić szczegółów konferencji.

Poncyljusz nie wykluczył, że debata wyborcza z udziałem kandydata PiS mogłaby się odbyć jeszcze przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. _ - Nie wykluczamy debaty, ale musimy jeszcze o tym zdecydować _ - mówił dziennikarzom.

bFeKWVWD

Pytany, kiedy powinna odbyć się taka debata, odparł: _ zwyczajem jest to, że te debaty toczą się przed drugą turą wyborów, ale ponieważ jest taka presja, pracujemy nad przygotowaniem jakiegoś rozwiązania, tym bardziej, że większość mediów już się do nas w tej chwili zgłosiła z propozycjami tych debat _.

_ - Trzeba się zastanowić czy debata Jarosław Kaczyński - Bronisław Komorowski przed pierwszą turą to będzie to rozwiązanie, które wszystkich satysfakcjonuje _ - mówił Poncyljusz.

Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie wydał orzeczenie o tym, że Jarosław Kaczyński złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne. Tym samym ostatecznie stał się pełnoprawnym kandydatem na urząd prezydenta RP.

bFeKWVWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)