Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Nasze posłanki działały pod dyktando słów Tuska

0
Podziel się:

Prezes PiS pisze list do działaczy, w którym zapowiada zwycięstwo.

Kaczyński: Nasze posłanki działały pod dyktando słów Tuska
(PAP/Paweł Kula)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał dziś list do działaczy ugrupowania, w którym tłumaczy powody wykluczenia Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej z partii. Zapewnia, że decyzja ta została podjęta_ z pełnym namysłem, po przeprowadzeniu analizy _.

**_ Decyzja o usunięciu z partii Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej została podjęta z pełnym namysłem, po przeprowadzeniu analizy. Nie ulega wątpliwości, że obie posłanki drastycznie złamały Statut PiS, a także lojalność i solidarność z własnym ugrupowaniem atakowanym z wielu stron _ - podkreślił prezes PiS w liście. - _ Trzeba przypomnieć, że kontekstem tych wydarzeń jest łódzki mord i usiłowanie mordu oraz reakcje PO _ - napisał.

Jak ocenił Kaczyński, zachowanie wykluczonych posłanek _ w pełni zweryfikowało słuszność podjętych decyzji _. _ Charakterystyczna jest też zbieżność ich wypowiedzi ze zmianą taktyki PO: gdy zostało sformułowane zaproszenie do wejścia do tej partii,wypowiedzi obu posłanek były szczególnie ostre. Ich ton zmienił się, gdy Donald Tusk, postanowiwszy podsycić wewnętrzny konflikt w PiS, wycofał swoje zaproszenie dla nich _ - twierdzi szef PiS.

_ Dziś nasze Koleżanki stały się wyłącznie narzędziami antypisowskiej akcji (...) Gdy prawie 32 tysiące naszych kandydatów - a więc największa reprezentacja ze wszystkich partii, reprezentacja, której liczebność potwierdza siłę i żywotność PiS - walczy o mandaty, o nowy lepszy kształt samorządów, grupka ludzi bez skrupułów próbuje realizować plany szkodzące naszemu ugrupowaniu _ - zaznaczył Kaczyński.

Prezes PiS napisał m.in., że wynik wyborów prezydenckich pokazał, że PiS jest silną formacją _ zagrażającą oligarchicznemu systemowi _. _ Wzmocniły się w związku z tym ataki na nasze ugrupowanie, działania zmierzające do jego rozbicia lub zasadniczego osłabienia _ - ocenił.

Zdaniem Kaczyńskiego wybór Kluzik-Rostkowskiej na szefa jego sztabu w wyborach prezydenckich oraz jej decyzje personalne spowodowały _ wyeksponowanie kilkorga osób _.

_ Przebieg kampanii wyborczej zachęcił tę grupę - marginalną w PiS, ale przekonaną o swojej wyższości - do działań, których celem miałaby być zmiana władz i charakteru partii. Znamienne jest tutaj żądanie p. Joanny Kluzik-Rostkowskiej objęcia funkcji wicemarszałka Sejmu i jednocześnie powierzenia Jej funkcji przewodniczącej zespołu ds. katastrofy smoleńskiej _ - podkreślił Kaczyński.

_ Gdy okazało się jednak, że zachowaliśmy jedność, doszło do kolejnych wypowiedzi szkodzących naszemu ugrupowaniu, także już w trakcie kampanii samorządowej _ - podkreślił prezes PiS. _ Mamy do czynienia ze szczególnym natężeniem złej woli _ - zaznaczył.

Zdaniem Kaczyńskiego została podjęta gra, której cel _ jest przejrzysty _. _ Z jednej strony podniesiono poprzeczkę oczekiwań wyborczych (wynik powinien być 40 proc.), z drugiej zrobiono wszystko, by wynik był możliwie najgorszy _ - tłumaczy lider PiS.

Kaczyński podkreślił, że wyborcy najtrudniej przebaczają kłótnie wewnętrzne. _ Nikt nie może też mieć wątpliwości, że osoby, które podjęły te działania, liczą na wsparcie niechętnych albo jawnie wrogich PiS mediów i innych ośrodków opiniotwórczych _ - napisał prezes PiS.

_ _

_ Nadszedł czas próby _ - napisał Kaczyński w liście. _ Dziś możemy udowodnić, jak bliska jest nam idea głębokiej przebudowy naszej Ojczyzny, przywrócenia w niej elementarnego porządku moralnego i nadania życiu gospodarczemu, społecznemu i publicznemu nowej dynamiki. Jestem pewien, że z tej próby wyjdziemy zwycięsko _ - zakończył swój list.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t115582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;po;czystce;kto;odejdzie;nastepny,24,0,705816.html) PiS po "czystce". Kto odejdzie następny? Klub poselski PiS opuścił już Jan Ołdakowski. Wśród następnych kandydatów do odejścia wymieniani są: Paweł Poncyljusz, Paweł Kowal i Lena Dąbkowska-Cichocka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t90819.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/migalski;za;usunieciem;poslanek;stoi;ziobro,225,0,705761.html) Migalski: Za usunięciem posłanek stoi Ziobro Europoseł uważa, że Ziobro chce zrzucić na nie winę za wynik w wyborach samorządowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)