Notowania

solidarna polska
28.07.2012 14:47

Kaczyński powinien bać się Ziobry?

- Zapewniam, że Solidarna Polska zwycięży, bo Polacy zasługują na lepszą Polskę - oświadczył lider SP Zbigniew Ziobro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*_ - Zapewniam, że Solidarna Polska zwycięży, bo Polacy zasługują na lepszą Polskę _ - oświadczył lider SP Zbigniew Ziobro. Według niego nadszedł czas, by zakończyć fatalny monopol PiS na prawicy, który zawsze kończy się klęską. *

Ziobro przekonywał, że najważniejszym wyzwanie dla działaczy Solidarnej Polski jest skuteczne służenie wszystkim Polakom, zarówno w samorządach, jak i w parlamencie, tak aby w niedługiej przyszłości stworzyć skuteczną alternatywę dla _ złych i fatalnych _ rządów PO-PSL.

_ - Dziś mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że Solidarna Polska jest bardziej potrzebna naszej ojczyźnie niż kiedykolwiek. Dziś widać bardzo wyraźnie, że jedyną alternatywą dla koalicji zdominowanej przez Platformę Obywatelską jest koalicja zdominowana przez prawicę _ - powiedział Ziobro.

Jak podkreślił, aby ta koalicja mogła powstać, potrzebne jest na prawicy sensowne i konstruktywne działanie, poparte głównie współpracą i myśleniem w kategoriach lepszej Polski, a nie konfliktem. - _ Dziś PiS zamiast budować decyduje się na konflikt i konfrontacje, decyduje się na obroną monopolu na prawicy, który zawsze kończy się klęską _ - powiedział Ziobro.

Lider Solidarnej Polski zapewnił, że jego partia nie chce prowadzić żadnej walki na prawej stronie sceny politycznej. - _ My chcemy współpracy, która doprowadzi do zwycięstwa w wyborach przez prawicę, bo Polacy zasługują na lepszą Polskę (...) Ideowość i przekonanie do własnych wartości oraz do wybranego kierunku, to jest droga ku sukcesowi, ku zwycięstwu i ono będzie, zapewniam was, będzie _ - zaznaczył.

Ziobro zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego, aby ten podjął razem z Solidarną Polską trud budowy lepszej Polski. Podkreślił, że kiedy władza Platformy Obywatelskiej i PSL _ dba o swoje przywileje i interesy _, to ugrupowania prawicowe powinny dać właściwy sygnał Polakom, jak ta władza powinna działać i wyglądać. Dodał, że jednym z takich drogowskazów jest zrównanie elit politycznych wobec prawa poprzez zniesienie immunitetów parlamentarzystów.

_ - Wzywam Jarosława Kaczyńskiego i PiS, by zmieniły dotychczasowe swoje stanowisko w tej sprawie i wycofały się z obrony immunitetów. Nie Palikot broni immunitetu, jemu może być potrzebny w przyszłości. Pokażmy, że nie ma świętych krów, że wszyscy są równi wobec prawa, pokażmy, że jesteśmy w tym konsekwentni i zaczynamy od siebie, bo ryba psuje się od głowy _ - apelował Ziobro.

Zdaniem prezesa SP Platforma Obywatelska i rząd Donalda Tuska doprowadziły w ciągu ponad czterech lat do powrotu korupcji i patologii wyniszczających polskie życie publiczne na skalę znaną z okresu rządów Leszka Millera.

Ponadto, w ocenie Ziobry, rząd Tuska zaprzepaścił możliwość rozwoju gospodarczego Polski, bowiem nie potrafił wykorzystać bardzo dobrej kondycji gospodarczej kraju w ostatnich latach i ogromnych środków unijnych. - _ Niestety, ta znakomita okazja do pchnięcia do przodu i nadania nowej dynamiki polskiej gospodarce została zmarnowana _ - uważa Ziobro.

Czytaj więcej w Money.pl
Niewielki odzew na ultimatum PiS. Wraca... Tylko jeden poseł Solidarnej Polski zastosował się do ultimatum, które w połowie czerwca wystosował komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości.
Szeregi PiS liczniejsze. Czyim kosztem? Bartosz Kownacki jednak nie został posłem niezależnym i przystąpił do klubu PiS.
"To kolejna porażka Jarosława Kaczyńskiego" Zbigniew Ziobro ma powody do zadowolenia. Nikt nie zdecydował się wrócić do PiS.
Tagi: solidarna polska, pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz