Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Wolałbym, żeby media były polskie

0
Podziel się:

Prezes PiS uważa, że Polacy mają za mało pewności siebie, by dbać o polskość środków przekazu.

Kaczyński: Wolałbym, żeby media były polskie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jarosław Kaczyński zapewnia, że pisząc o zakamuflowanej opcji niemieckiej miał na myśli Ruch Autonomii Śląska. Przy okazji zwraca też uwagę na problem własności polskich mediów.

Prezes PiS w TVN24 powiedział, że szanuje polskich dziennikarzy, ale fakt, że często pracują dla zagranicznych koncernów może utrudniać im niezależną pracę.

- _ Kiedy w Niemczech jeden niezbyt znaczący tytuł kupuje zagraniczny koncern, to rozpętuje się ogólnonarodowa awantura. W Hiszpanii Axel Springer kupił pewien tytuł, to ten upadł, bo nikt go nie chciał kupować _ - twierdzi prezes Kaczyński. - _ Chciałbym żeby Polacy byli silniejsi, żeby prasa, czyli polski system nerwowy, była w polskich rękach. Dziennikarze, na przykład RMF-u, to polscy dziennikarze, ale mogący mieć kłopoty wynikające w tego w czyich rekach ta stacja jest _ - dodał

Jarosław Kaczyński tłumaczy, że sprawę narodu i patriotyzmu podnosi często ze względu na ewidentną niechęć niektórych środowisk do używania tych pojęć. Mówi, że chciałby dowiedzieć się od rządu, jakie jest jego stanowisko w sprawie tych dwóch pojęć.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t95532.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jaroslaw;kaczynski;pierwszym;autonomista;slaskim,210,0,807122.html) Jarosław Kaczyński "pierwszym autonomistą śląskim" Premier Donald Tusk stwierdził, że szef PiS stał się _ liderem prawdziwego ruchu dezintegracji państwa _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t116729.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;uzupelnil;raport;o;dwa;slowa,235,0,806891.html) PiS uzupełnił raport o dwa słowa W rozdziale _ Wstydliwy Naród Polski _ znalazły się uwagi dotyczące Śląska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t136783.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/slazacy;przeciwni;wypowiedzi;kaczynskiego,159,0,806303.html) Ślązacy przeciwni wypowiedzi Kaczyńskiego 84 proc. Ślązaków i 77 proc. mieszkańców całej Polski negatywnie ocenia słowa prezesa PiS.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)