Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
blida
27.07.2010 06:14

Kaczyński wyjaśni sprzeczności w sprawie Blidy?

Ziobro i Kaczyński złożyli w tej sprawie sprzeczne zeznania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Przed komisją badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy ma stanąć były premier Jarosław Kaczyński. Ale czy się stawi? W tym samym czasie prokuratura zaplanowała spotkanie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Kaczyński i Zbigniew Ziobro w swoich zeznaniach w śledztwie prowadzonym przez prokuraturę w Łodzi zupełnie inaczej opisują naradę, która odbyła się kilkanaście dni przed śmiercią Barbary Blidy. _ - Któryś z nich musi kłamać _ - mówi _ Gazecie Wyborczej _ poseł komisji śledczej. O te różnice posłowie chcą zapytać obu polityków. Ziobro na pierwsze przesłuchanie się nie stawił.Czy stawi się Kaczyński - nie wiadomo.

Na naradzie w gabinecie premiera Kaczyńskiego byli: Janusz Kaczmarek (szef MSWiA), Bogdan Święczkowski (szef ABW), Konrad Kornatowski (komendant główny policji).

Według Kaczmarka i Kornatowskiego Ziobro i Święczkowski mieli premierowi referować sprawę Blidy. Zapewniali, że pozwoli ona _ rozbić lewicowy układ _, że mają mocne dowody na powiązania liderów SLD (miały paść nazwiska Leszka Millera i Aleksandra Kwaśniewskiego) z mafią węglową. Kaczyński miał powiedzieć, że pokazanie tego układu _ wystarczy za wszystkie inne _.

Gazeta podkreśla, że narady u premiera nie były ani protokołowane, ani nagrywane, nie ma po nich żadnych śladów. Kaczyński przyznał w prokuraturze i przed komisją, że na spotkaniu była mowa i o Blidzie, i o _ układzie _.

Ale Ziobro i Święczkowski twierdzą, że na tej naradzie o sprawie Blidy w ogóle nie rozmawiano, a na pewno nie mówił o niej Ziobro, bo się tym śledztwem nie interesował.
Dziennik zaznacza, że konfrontacje uczestników narady dotąd nie wyjaśniły fundamentalnej sprzeczności między ministrem sprawiedliwości a premierem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t20330.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kalisz;usprawiedliwienie;ziobry;nie;moze;byc;uznane,235,0,645355.html) Kalisz: Usprawiedliwienie Ziobry nie może być uznane Szef komisji ds. Blidy chce wyznaczyć termin przesłuchania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t100536.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/engelking;tlumaczy;prokurature;nie;nekala;blidy,243,0,642291.html) Engelking tłumaczy prokuraturę: "nie nękała Blidy" Jerzy Engelking zeznaje przed komisją śledczą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t15889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dowody;przeciw;blidzie;byly;zbyt;slabe,168,0,489896.html) Dowody przeciw Blidzie były zbyt słabe Tak zeznał były zastępca szefa katowickiej delegatury ABW.
Tagi: blida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz