Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
09.11.2010 16:11

Kaczyński wyśle Macierewicza i Fotygę po pomoc do USA

Kongresmeni mają wyjaśniać katastrofę smoleńską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Szef PiS Jarosław Kaczyński ma zwrócić się do republikańskich kongresmenów z USA o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej - donoszą anonimowe źródła w PiS. Kaczyński planuje wystosować list w tej sprawie. *

W połowie listopada do Stanów Zjednoczonych ma pojechać zajmująca się w PiS sprawami zagranicznymi Anna Fotyga. Towarzyszyć jej będzie szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz.

Macierewicz i Fotyga mieliby przekazać swoim republikańskim rozmówcom pismo od Kaczyńskiego. Mają też rozmawiać m.in. na temat projektu rezolucji w sprawie powołania niezależnej międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, którą w czerwcu zgłosił republikański kongresmen Peter King.

Prezes PiS planuje też publikację artykułu w jednej z poczytnych amerykańskich gazet nt. polityki bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;zaskarzy;millera;do;prokuratury,43,0,705579.html) Macierewicz zaskarży Millera do prokuratury Wniosek ma dotyczyć poświadczenia przez ministra Millera nieprawdy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t112138.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/doniesienie;na;rosjan;za;pociecie;wraku;tupolewa,46,0,704814.html) Doniesienie na Rosjan za pocięcie wraku Tupolewa Pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy uważa, że niszczone są dowody.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t95101.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/posel;psl;dzwonil;z;pokladu;tu-154;tuz;przed;katastrofa,31,0,703007.html) Poseł PSL dzwonił z pokładu Tu-154 tuż przed katastrofą Joanna Krasowska-Deptuła zeznała, że nagranie zapisało się w poczcie głosowej.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, kaczyński, fotyga, macierewicz, usa, katastrofa smoleńska, republikanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz