Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaddafi chce kary śmierci dla pilotów

0
Podziel się:

Chodzi o oficerów lotnictwa, którzy odmówią ostrzelania tłumu protestujących.

Kaddafi chce kary śmierci dla pilotów
(PAP/EPA)

Libijski przywódca Muammar Kaddafi wydał rozkaz karania śmiercią pilotów, którzy odmawiają wykonywania rozkazów - poinformowała telewizja Al-Dżazira powołując się na oficera lotnictwa, który przeszedł na stronę opozycji.

Według podpułkownika Kasema Nadży w szeregach korpusu oficerskiego dokonano licznych aresztowań.

Wcześniej we wtorek telewizja Al-Arabija informowała o ostrzale z powietrza dzielnic mieszkaniowych Trypolisu i o wykorzystaniu lotnictwa przeciwko manifestantom, którzy kierują się w stronę stolicy z prowincji wschodnich.

W wyniku operacji prowadzonej przez wierne Kaddafiemu oddziały elitarne i afrykańskich najemników w rejonie Trypolisu i w samym mieście zginęło kilkaset osób - podała Al-Dżazira powołując się na źródła opozycji libijskiej.

W poniedziałek agencja Reuters informowała powołując się na źródła rządowe Malty, że do tego kraju uciekli dwaj libijscy piloci; nieoczekiwanie wylądowali myśliwcami Mirage na Malcie i powiedzieli, że uciekli z Libii, bo rozkazano im bombardować uczestników protestów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t80882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;i;zachod;pomoga;obalic;rezim;kadafiego,237,0,775917.html) USA i Zachód pomogą obalić reżim Kadafiego? Do bardziej energicznych działań nawołuje Unię i Stany amerykańska prasa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t132377.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zamieszki;w;libii;ile;zaplaca;za;to;kierowcy,26,0,775450.html) Zamieszki w Libii. Ile zapłacą za to kierowcy? Za miesiąc litr benzyny może kosztować 5,14 zł, a jeśli w Libii sytuacja wymknie się spod kontroli, będzie jeszcze drożej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t132376.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kadafi;bombarduje;trypolis;to;jego;koniec,165,0,775589.html) Kadafi bombarduje Trypolis. "To jego koniec" Wojskowe samoloty ostrzelały protestujących w stolicy Libii. _ To ostatnie, rozpaczliwe działania _ - oceniają eksperci.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)