Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaddafi szuka pomocy w Egipcie. Wysłał samolot

0
Podziel się:

Libijski dyktator wysłał do Egiptu jednego ze swoich generałów, szefa rządowego biura dostaw i logistyki.

Kaddafi szuka pomocy w Egipcie. Wysłał samolot
(PAP/EPA)

**Libijski prywatny odrzutowiec wylądował w Egipcie - poinformował przedstawiciel władz lotniska w Kairze. Na jego pokładzie znajdował się wysłannik Muammara Kadafiego do egipskich władz.

Wcześniej greckie media spekulowały, że odrzutowiec należy do libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego, który może znajdować się na pokładzie.

Samolotem podróżował generał Abdel Rahman Ben Ali al-Said al-Zawi, szef Biura ds. Dostaw i Logistyki libijskiego rządu. Źródła na lotnisku w Kairze podały, powołując się na libijskiego dyplomatę, który czekał na generała, że przywiózł on posłanie od Kadafiego do Najwyższej Rady Wojskowej rządzącej Egiptem.

Wcześniej Grecja informowała, że libijski odrzutowiec typu Falcon przeleciał nad jej strefą kontroli lotów, kierując się do Egiptu. _ - Libijski odrzutowiec Falcon zakomunikował centrum informacji lotów w Atenach, że przelatuje nad grecką strefą kontroli lotów. Nie wiemy, kto był w samolocie i do kogo maszyna należy _ - powiedział pragnący pozostać anonimowy przedstawiciel greckich władz.

Inne źródło w greckich siłach lotniczych podało, że samolot biznesowy Falcon 900 libijskich linii lotniczych nie miał żadnych VIP-ów na pokładzie. Według greckiej telewizji państwowej samolot należy do libijskiego rządu.

Premier Grecji Jeorjos Papandreu rozmawiał telefonicznie wczoraj wieczorem z Kadafim. Radził mu rozwiązanie kryzysu libijskiego drogą pokojową - podało dziś biuro greckiego premiera. Jak pisze Reuters, od czasu wybuchu 15 lutego powstania w Libii nie było publicznych kontaktów pomiędzy libijskim reżimem a rządzącymi od niedawna w Egipcie generałami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t134143.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;ma;72;godziny;na;ustapienie,40,0,790568.html) Kaddafi ma 72 godziny na ustąpienie Narodowa Rada Libijska obiecuje nie rozliczać dyktatora ze zbrodni, jeśli ten odejdzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t134145.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ofensywa;wojsk;kaddafiego;powstancy;odbili;brege,94,0,787038.html) Ofensywa wojsk Kaddafiego. Powstańcy odbili Bregę Przeciwnicy dyktatora formują alternatywny rząd Libii.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/6/133894_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/zamrozone-miliardy-kaddafiego-0-786346.html) Zamrożone miliardy Kaddafiego Austria, Stany Zjednoczone, Szwajcaria – kolejne kraje blokują konta Kadaffiego i jego rodziny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)