Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kampania prezydencka: Trwa zbieranie podpisów

0
Podziel się

Do poniedziałku partie muszą zarejestrować komitety wyborcze.

Kampania prezydencka: Trwa zbieranie podpisów
(PAP/Leszek Szymański)
bDTXlwid

Na razie pewnymi kandydatami są reprezentanci koalicji Bronisław Komorowski z PO i Waldemar Pawlak z PSL, Marek Jurek z ramienia Prawicy Rzeczypospolitej oraz Andrzej Olechowski.

O 18.00 rozpocznie się posiedzenie Zarządu Krajowego SLD, na którym zapadnie decyzja o kandydacie tej partii w wyborach prezydenckich.

Prawo i Sprawiedliwość czeka natomiast na sobotnią Radę Polityczną. Poseł Andrzej Dera podkreśla, że przed PiS-em jest trudna decyzja, którą musi na siebie wziąć Jarosław Kaczyński.

bDTXlwif

Poseł Dera zapewnia, że PiS nie będzie miał kłopotu z zebraniem odpowiedniej liczby podpisów. Platforma Obywatelska, mimo że ma już swojego kandydata, podpisy zacznie zbierać dopiero jutro, po zakończeniu uroczystości pogrzebowych parlamentarzystów PO - zapowiada poseł Michał Szczerba.

Również PSL zapewnia, że z zebraniem podpisów pod nazwiskiem Waldemara Pawlaka (na zdjeciu) nie będzie problemu.

Po zarejestrowaniu wszystkich komitetów kolejnym krokiem będzie zebranie do 6 maja stu tysięcy podpisów.

ZOBACZ TAKŻE:

bDTXlwil
Raporty Money.pl
*"Polska oszalała". Co czeka nas po tragedii? * Ogłaszając, że para prezydencka pochowana zostanie na Wawelu, ustami kardynała Dziwisza rozpoczęto prezydencką kampanię wyborczą. Do dziś nikt nie chce się przyznać do podjęcia tej decyzji, choć rozpętała ona wojnę polsko – polską.
*Kampania wyborcza rozpoczęta * Politycy i obserwatorzy sceny politycznej - z którymi rozmawiał Money.pl - nie mają złudzeń: kampania wyborcza rozpoczęła się w momencie ogłoszenia decyzji o pochówku pary prezydenckiej w podziemiach katedry na Wawelu.
*Dopiero nowy prezydent wskaże kandydata na szefa NBP? * Pełniący obowiązki prezes Narodowego Banku Polskiego Piotr Wiesiołek jest też pełnoprawnym przewodniczącym Rady Polityki Pieniężnej i ma takie same uprawnienia jak świętej pamięci Sławomir Skrzypek - uznali członkowie RPP. Rada może więc normalnie podejmować decyzje a marszałek Bronisław Komorowski nie musi spieszyć się ze wskazaniem kandydata na stanowisko nowego szefa NBP.
bDTXlwiG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)