Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kanonizacja Jana Pawła II. Nowe informacje

0
Podziel się:

Emerytowany papież Benedykt XVI będzie koncelebrował z papieżem Franciszkiem mszę kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII.

Kanonizacja Jana Pawła II. Nowe informacje
(CPP/Polaris/East News)
bEKwdvJx

Emerytowany papież Benedykt XVI będzie koncelebrował z papieżem Franciszkiem mszę kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII - poinformował watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi.

Benedykt XVI bardzo rzadko uczestniczy w publicznych uroczystościach w Watykanie odkąd zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym ubiegłego roku. Jedną z takich rzadkich okazji był lutowy konsystorz, w czasie którego godność kardynała otrzymało 18 dostojników kościelnych z całego świata.

Wcześniej Watykan informował, że Benedykt XVI otrzymał zaproszenie, ale nie było oficjalnego potwierdzenia jego udziału we mszy.

bEKwdvJz

Agencja AFP zauważa, że obecność emerytowanego papieża na mszy kanonizacyjnej doda splendoru tej i tak wyjątkowej uroczystości, na którą - jak się szacuje - może przybyć nawet milion wiernych.

Niektóre media już wcześniej pisały o _ mszy czterech papieży _, podczas której obecny papież u boku swego poprzednika weźmie udział w kanonizacji dwóch innych papieży.

_ - To będzie wydarzenie, jakiego Watykan w swojej historii nie widział _ - ocenia szef biura pielgrzymkowego diecezji rzymskiej Opera Romana Pellegrinaggi ksiądz Liberio Andreatta. Msza kanonizacyjna Jana Pawła II i Jana XXIII odbędzie się w niedzielę na placu Świętego Piotra.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKwdvJF
bEKwdvKa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)