Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kapitan Schettino ma dosyć drwin i żartów

0
Podziel się

Francesco Schettino domaga się zaprzestania drwin z niego w mediach.

Kapitan Schettino ma dosyć drwin i żartów
(AP/Fotolink/East News)
bDTXTBBx

Francesco Schettino, kapitan statku Costa Concordia, który uległ katastrofie w styczniu u brzegów włoskiej wyspy Giglio, domaga się zaprzestania drwin z niego w mediach. Dosyć tych kalumnii - zaapelował adwokat kapitana w specjalnym oświadczeniu.

Włoska prokuratura zarzuca Schettino doprowadzenie do wypadku wycieczkowca i nieumyślne spowodowanie śmierci 32 osób oraz ucieczkę z pokładu podczas ewakuacji. Grozi mu 15 lat więzienia. On odpiera wszystkie zarzuty i twierdzi, że zapobiegł większej tragedii dzięki zarządzonemu manewrowi, w wyniku którego statek dopłynął do wyspy, a pasażerowie mogli się na nią dostać.

Od stycznia media na całym świecie zarzucają kapitanowi tchórzostwo wypominając, że uciekł z pokładu przewracającego się statku zanim opuścili go pasażerowie.

bDTXTBBz

Kulminacją żartów z Francesco Schettino, oczekującego na proces w sprawie katastrofy Concordii, był niedawny program rozrywkowy znanego komika Maurizio Crozzy we włoskiej stacji telewizyjnej La 7. Przebrany za Schettino wykonał piosenkę o nim jako kapitanie znanego z amerykańskiego serialu _ Statek miłości _ do muzyki z tego filmu. W piosence znalazły się między innymi słowa: _ Wiecie, co umiem robić, uderzyć w skałę, a potem uciec _. Są tam też drwiny z jego młodej przyjaciółki z Mołdawii.

Zaraz po emisji programu z teledyskiem, który jest teraz masowo oglądany w Internecie, adwokat kapitana Francesco Pepe wystosował list do mediów, rozpowszechniony przez agencję Ansa. Napisał w nim:

_ Kapitan Schettino jest rozgoryczony z powodu ciągłych zniewag i kalumnii, które codziennie kierowane są pod jego adresem . Przyjął on poważną postawę i postanowił nie wdawać się w polemiki, ale wyraża pragnienie, aby cała sprawa była traktowana na serio i z należną powagą oraz poprawnością _ - dodał mecenas Pepe.

Podkreślił następnie: _ Francesco Schettino był zawsze profesjonalistą, uznanym i szanowanym na całym świecie. Na forum międzynarodowym wyznaczał standardy działania, które przyniosły zaszczyt włoskiej żegludze, którą z dumą zawsze reprezentował _.

bDTXTBBF

W nocie adwokata mowa jest również o tym, że z racji swego _ uznanego profesjonalizmu, kompetencji i powagi _ Schettino pracował w morskich komisjach śledczych.

_ Należy zawsze pamiętać o tym, że doszło do poważnego i tragicznego wypadku - _dodał adwokat _ - ale sprawa ta musi być traktowana z ostrożnością, powagą i równowagą i nie można tracić nigdy z pola widzenia pierwszorzędnego celu, jakim jest poszukiwanie prawdy, by oddać hołd ofiarom i zarazem chronić życie ludzkie na morzu w przyszłości _.

_ Jesteśmy gotowi zaakceptować tę prawdę za wszelką cenę _- zapewnił adwokat kapitana statku Costa Concordia.

Czytaj więcej w Money.pl
Kapitan Schettino chce zarobić. Zobacz jak 50 tysięcy euro to cena wywoławcza aukcji na ekskluzywny wywiad z kapitanem wycieczkowca Costa Concordia.
Kapitan Schettino napisze książkę. O czym? To będą jego wspomnienia z feralnej nocy. Zarobi na tragedii Costa Concordii?
Rosjanie w końcu ujawniają. Piloci byli pijani An-28 spadł na las na Kamczatce 12 września. Komisja śledcza ustala teraz, kto był odpowiedzialny za wpuszczenie nietrzeźwych pilotów na pokład.
bDTXTBCa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)