Notowania

Kard. Sodano nie przyleci na jutrzejsze uroczystości

Przyleci w niedzielę do Krakowa na pogrzeb pary prezydenckiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

*Dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Angelo Sodano *miał wygłosić homilię podczas sobotniej żałobnej mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

[aktualizacja: 21:05]

Według Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, purpurat przyleci na niedzielny pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu.

Nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Józef Kowalczyk podkreśla jednocześnie, że nieprawdą są niektóre doniesienia medialne, jakoby legat papieski w ogóle zrezygnował z przyjazdu do Polski.

_ _W czasie pogrzebu pary prezydenckiej w Krakowie homilię wygłosi abp Józef Michalik. Sodano, jako reprezentant papieża Benedykta XVI, miał przewodniczyć obydwu liturgiom.

Sobotnia msza św. na pl. Piłsudskiego, będąca pożegnaniem wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, rozpocznie się o godz. 13. Będzie ją koncelebrował Episkopat Polski.
Przed błogosławieństwem modlitwę za tragicznie zmarłych odmówią przedstawiciele Kościołów prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego. Na zakończenie zgromadzeni odśpiewają pieśń _ Boże, coś Polskę _.

O godz. 18 w archikatedrze warszawskiej św. Jana rozpocznie się msza św. w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich. Uroczystości przy wystawionych trumnach z ciałami pary prezydenckiej przewodniczyć będzie metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Po mszy rozpocznie się modlitewne czuwanie, które zakończy się w niedzielę o godz. 7.

Pogrzeb prezydenckiej pary odbędzie się w niedzielę w Krakowie. Msza św. rozpocznie się w Bazylice Mariackiej o godz. 14.

Po mszy św. kondukt pogrzebowy przejdzie do katedry wawelskiej. Liturgię pogrzebową odprawi metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich zostaną złożone w krypcie, która stanie się miejscem pamięci zarówno prezydenta jak i tych, którzy zginęli, pełniąc publiczną misję w służbie Polsce, a także ofiar z Katynia sprzed 70 lat.

* [ **Wulkaniczna chmura paraliżuje lotniska w Europie** ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/wulkaniczna;chmura;paralizuje;lotniska;w;europie,70,0,610374.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: pogrzeb lecha kaczyńskiego, sodano, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz