Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KARTA SENIORA - Zniżki dla seniorów na... wszystko? KOMENTARZ VIDEO

0
Podziel się

Pakiet zniżek na basen, bilety do kina, teatru czy przejazd komunikacją miejską, pomoc w prowadzeniu domu, zapewnienie osobistego opiekuna - to najnowsze propozycje dla polskich emerytów.

KARTA SENIORA - Zniżki dla seniorów na... wszystko? KOMENTARZ VIDEO
bEiULdDV

Obecnie nad projektem pracuje wielkopolski poseł SLD - Tadeusz Tomaszewski. Chce on wprowadzenia w Polsce tak zwanej karty seniora. To dokument, który funkcjonuje już w niektórych krajach Unii Europejskiej, między innymi w Hiszpanii. - Jesteśmy w trakcie tłumaczenia hiszpańskich ustaw. Ale już znaleźliśmy w nich wiele ciekawych pomysłów. Naszym celem jest aktywizacja seniorów i wspieranie ich w samodzielnym funkcjonowaniu - mówi "Polsce Głosowi Wielkopolskiemu" poseł Tomaszewski. Co o propozycjach polityków sądzą sami seniorzy? - Mam bardzo niską emeryturę, która z ledwością wystarcza na utrzymanie - opowiada Agnieszka Mituła, emerytka z Poznania. - Nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłam w kinie czy operze. Filmy znam tylko z telewizji, dlatego kino byłyby przyjemną odskocznią. No i w końcu mogłabym pójść na film z grupą koleżanek. W podobnym tonie wypowiadają się inni seniorzy, którzy stanowią bardzo liczną grupę społeczną. Jak wynika z danych GUS, w samej Wielkopolsce żyje obecnie ponad 600 tysięcy osób,
którzy ukończyły 60 lat. Nowa ustawa, oprócz pakietu zniżek, miałaby także zapewnić instytucjonalną pomoc tym emerytom, którzy ze względu na wiek lub chorobę nie radzą sobie w codziennym życiu. Założenia projektu mają być gotowe jesienią.

bEiULdEy
wiadomości
KOMENTARZE
(0)