Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opozycja w rosji
25.09.2012 15:51

Kasparow: W Rosji staramy się zjednoczyć siły opozycji

Kasparow mówił we Wrocławiu, że prezydent Rosji Władimir Putin, tak jak każdy dyktator, stara się ograniczać opozycję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gudmd.haralds/CC/Flickr)

Opozycja w Rosji stara się zjednoczyć siły, bez względu na różnice polityczne, by naruszyć dyktaturę - powiedział rosyjski szachista i opozycjonista Garri Kasparow. Zaznaczył, że w rosyjskiej polityce - odwrotnie niż w szachach - wynik jest znany, a zasad brak.

Kasparow mówił we Wrocławiu, że prezydenti Rosji Władimir Putin, tak jak każdy dyktator, stara się ograniczać opozycję. _ - Obecnie w Rosji staramy się zjednoczyć siły opozycji bez względu na dzielące je różnice polityczne, by naruszyć dyktaturę _ - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego.

Zapytany przez dziennikarzy, kiedy Putinowi powie: szach-mat, Kasparow odpowiedział, że termin ten odnosi się do gry, w której są reguły. _ - Szachy to taka gra, w której zasady są znane i ustalone, a niewiadomy jest wynik. W Rosji wynik jest znany, natomiast zasady gry mogą zmieniać się w każdej chwili _ - podkreślił.

Kasparow ocenił, że dziś Rosja zmierza w złym kierunku. - _ Pytanie, czy ten niewłaściwy kierunek można zmienić? Nie będę przewidywał przyszłości, ale mam nadzieję, że Rosja uniknie katastrofy _ - mówił.

Szachowy mistrz świata przebywa w Polsce z trzydniową wizytą, której głównym celem są rozmowy na temat programu _ Szachy w szkole _. We wtorek Kasparow wziął udział w otwarciu hali sportowej w Zespole Szkół Społecznych im. Rady Europy w Lubinie (Dolnośląskie), gdzie szachowa edukacja prowadzona jest od kilku lat. Z kolei we Wrocławiu spotkał się z młodzieżą, a wieczorem wygłosi wykład nt. sytuacji w Rosji.

Garii Kasparow, mistrz świata w latach 1985-1993, urodził się 13 kwietnia 1963 roku w Baku. Szachami zainteresował się bardzo wcześnie, za sprawą rodziców. Jego pierwszym sukcesem na arenie międzynarodowej było zwycięstwo w turnieju arcymistrzowskim w Banja Luce w 1979 roku. Do historii przeszły pojedynki Kasparowa z Anatolijem Karpowem o mistrzostwo świata.

10 marca 2005 roku, po zwycięstwie w prestiżowym turnieju w Linares, Kasparow oficjalnie ogłosił zakończenie kariery zawodowego szachisty. Później zaangażował się w działalność polityczną. Jest liderem opozycyjnego Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin wspiera opozycję. Zaatakuje ten kraj? Rosyjski prezydent podobno wspiera gruzińskich opozycjonistów: byłą przewodnicząca parlamentu - Nino Burdżanadze i miliardera związanego z Rosją - Bidzinę Iwaniszwilego.
Stacja TV przyznaje: Ocenzurowaliśmy wywiad Słynna francuska piosenkarka skrytykowała w nim postępowanie grupy Pussy Riot, lecz jednocześnie zwróciła się o łagodne potraktowanie jej członkiń.
Seks grupowy w muzeum? Putin wypomina Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył dziś, że władze powinny były zwrócić uwagę na członkinie grupy Pussy Riot już w 2008 roku.
Tagi: opozycja w rosji, gari kasparow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz