Notowania

wiadomości
07.09.2011 16:55

Katastrofa JAK-a 42 w Rosji. Zginęli prawie wszyscy pasażerowie

Podczas startu na lotnisku Tunoszna, niedaleko od rosyjskiego Jarosławia rozbił się samolot JAK-42. Na pokładzie byli hokeiści Lokomotiwu - Jarosław, którzy lecieli do Mińska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Z powodu katastrofy odwołano mecz otwarcia rosyjskiego sezonu hokejowego, który miał odbyć się w Ufie na Uralu. Decyzję ogłosił na lodowisku prezes krajowej ligi Aleksander Miedwiedwiew, zarazem wiceszef Gazpromu, a zgromadzeni na trybunach kibice przyjęli ją brawami.

- _ Dziękuję, że popieracie decyzję zawodników. Proponuje uczcić pamięć tych którzy zginęli minutą ciszy _ - powiedział. Wielu widzów zgromadzonych na trybunach płakało.

Rosyjskie służby i agencje podają sprzeczne informacje dotyczące liczby osób na pokładzie, początkowo podawano, że samolotem leciało w sumie 37 osób; część źródeł twierdzi, że było 37-miu pasażerów i ośmioro członków załogi.

Nie wiadomo też dokładnie ile osób zginęło - jedne agencje podają, że przeżyła jedna osoba - członek załogi, inne twierdzą, że rannych jest dwoje lub troje. Według rosyjskich mediów, wśród ofiar są prawdopodobnie zawodnicy z Rosji, Polski, Szwecji, Niemiec, Słowacji, Białorusi, Ukrainy i Czech. Na miejsce katastrofy ma lecieć prezydent Dimitrij Miedwiediew.

O katastrofach lotniczych czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t130943.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;bulgarii;rozbil;sie;maly;samolot;dwie;osoby;zginely,164,0,896676.html) Kolejna katastrofa małego samolotu Dwie osoby zginęły w katastrofie małego samolotu w czarnomorskim kurorcie Primorsko na południu Bułgarii - poinformowało bułgarskie ministerstwo transportu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t75283.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;rosji;rozbil;sie;samolot;jest;wiele;ofiar,89,0,888665.html) W Rosji rozbił się samolot. Jest wiele ofiar Transportowy An-12 spadł na ziemię w pobliżu miejscowości Omsukczan, na rosyjskim Dalekim Wschodzie.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz