Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katastrofa promu na Filipinach. Trwa akcja poszukiwawcza

0
Podziel się

U wybrzeży Filipin wznowiono poszukiwania ofiar przedwczorajszej katastrofy promu. Zginęły 34 osoby, a 85 uznaje się za zaginione.

Katastrofa promu na Filipinach. Trwa akcja poszukiwawcza
(PAP/EPA)
bEpRjpDV

Szanse na znalezienie żywych rozbitków są niewielkie. Prom pasażerski, płynący z portu w Cebu do stolicy kraju Manili, zatonął przedwczoraj, po zderzeniu ze statkiem transportowym. Do wypadku doszło w odległości około dwóch kilometrów od brzegu. Na pokładzie promu znajdowało się ponad 800 osób - 715 pasażerów i 116 członków załogi.

Według relacji świadków, jednostka zatonęła w ciągu kilkunastu minut od zderzenia. Gdy statek zaczął nabierać wody, setki osób skoczyły do oceanu. W akcji ratunkowej brały udział jednostki straży przybrzeżnej. Operację utrudniają bardzo wysokie fale. Prom, który zatonął, miał 40 lat. Na statku, który zderzył się z promem, było 36 członków załogi. Wszyscy przeżyli katastrofę.

Katastrofa promu na Filipinach. Są zabici i ranni

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/katastrofa-promu-na-filipinach-sa-zabici-i-ranni-g633881.html)
bEpRjpDX

Wypadki filipińskich promów nie należą do rzadkości. Jednostki, często znajdujące się w fatalnym stanie technicznym, pływają przeciążone. Do tego dochodzą trudne warunki pogodowe - rejon Filipin jest często nawiedzany przez tajfuny.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa promu. 37 pasażerów zaginionych Na pokładzie znajdowało się 57 osób. 20 osób udało się uratować, Los pozostałych 37 jest nieznany - poinformowała straż przybrzeżna.
Ponad 200 zaginionych po katastrofie promu _ Prowadzona przez marynarkę wojenną i straż przybrzeżną akcja poszukiwawczo-ratownicza trwa nadal, wspiera ją kilka statków handlowych. _
Dramat u wybrzeży Filipin. Tonie prom Około 400 osób uznawanych jest za zaginione. Dotychczas udało się uratować ponad 250 osób.
bEpRjpEy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)