Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu pasażerskiego w Argentynie

0
Podziel się:

Maszyna typu Saab 340 lokalnych z 19 osobami na pokładzie spadła na ziemię na południu kraju. Nikt nie przeżył.

Katastrofa samolotu pasażerskiego w Argentynie
(Cromagnon/Wikipedia)

W katastrofie małego samolotu pasażerskiego, który rozbił się w Patagonii, na południu Argentyny, zginęły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie maszyny: 19 pasażerów i trzech członków załogi - poinformowały służby medyczne.

Na fotografii samolot typu Saab 340.

_ - Nie znaleziono nikogo żywego _ - oświadczył w rozmowie z miejscową telewizją dyrektor szpitala w Los Menucos, w prowincji Rio Negro, Ismael Ali. Dodał, że szczątki samolotu są rozrzucone wokół całego miejsca katastrofy. _ Wszystko jest zniszczone, spalone, w kawałkach _ - relacjonował dyrektor.

Samolot typu Saab 340, którym może podróżować do 36 osób, spadł koło miasta Prahuaniyeu w odludnej okolicy, do której prowadzi niewiele dróg. Leciał z Neuquen do Comodoro Rivadavia na wybrzeżu Atlantyku. Na pokładzie maszyny było 19 pasażerów, w tym dziecko, dwóch pilotów i stewardesa.

Samolot należał do regionalnych linii lotniczych Sol. Wysłał sygnał o pomoc po 42 minutach lotu. Według burmistrz miasta Los Menucos, Mabel Yahuar, mówiono o wybuchu w powietrzu. Z kolei miejscowe telewizje podają, że samolot uległ oblodzeniu, jednak na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tych informacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t139581.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tajemnica;katastrofy;airbusa;sa;przecieki,165,0,831141.html) Tajemnica katastrofy Airbusa. Są przecieki Katastrofę samolotu Air France lecącego z Rio de Janeiro do Paryża najprawdopodobniej spowodował błąd pilota.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t138972.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/indonezja;nikt;nie;przezyl;katastrofy;samolotu,181,0,825013.html) Indonezja: Nikt nie przeżył katastrofy samolotu 25 osób zginęło w katastrofie samolotu, który rozbił się przy lądowaniu u wybrzeży prowincji Papua Zachodnia w Indonezji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)