Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu w Nepalu. Zgineli zagraniczni turyści

0
Podziel się:

Według agencji AFP i Associated Press, na pokładzie maszyny znajdowało się 7 obywateli Wielkiej Brytanii i 5 Chińczyków.

Katastrofa samolotu w Nepalu. Zgineli zagraniczni turyści
(Cromagnon/Wikipedia)

19 osób zginęło w katastrofie niewielkiego samolotu pasażerskiego w pobliżu stolicy Nepalu, Katmandu. Jak poinformowały władze tego kraju, na pokładzie maszyny było 4 członków załogi i 15 pasażerów, głównie zagranicznych turystów.

Samolot runął na ziemię tuż po starcie z lotniska w Katmandu, w odległości około kilometra od lotniska. Maszyna leciała do miasta Lukla w regionie Mount Everest. Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

Wiadomo, że większość pasażerów stanowili zagraniczni turyści. Według agencji AFP i Associated Press, powołujących się na linie lotnicze, do których należał samolot, na pokładzie maszyny znajdowało się 7 obywateli Wielkiej Brytanii i 5 Chińczyków. Pozostałe osoby, w tym trzej pasażerowie i czterej członkowie załogi, to obywatele Nepalu.

Czytaj więcej w Money.pl
Lawina w Nepalu. Co z polskimi ekipami? Aktualnie na terenie przez który przeszła lawina wspinają się także dwie polskie grupy.
To nie terroryści? Można robić z nimi interesy Skreślenie z listy oznacza, że aktywa i interesy partii nie będą już blokowane, a amerykańskie osoby prawne i fizyczne mogą realizować z nią wspólne interesy
Jechali na dachu autobusu. Ponad 40 ofiar Co najmniej 42 osoby zginęły w południowym Nepalu, około 160 km od Katmandu.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)