Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa śmigłowca. Sześć osób nie żyje

0
Podziel się:

Ratownikom trudno dotrzeć na miejsce wypadku, bo śmigłowiec leży w dolinie górskiej rzeki. Na miejscu są wspinacze.

Katastrofa śmigłowca. Sześć osób nie żyje
(ell brown/CC/Flickr)
bESOTVRx
Sześć osób - pracowników firmy Eurocopter Group, zginęło w środę w katastrofie śmigłowca Cougar, * *który wykonywał lot kontrolny w kanionie rzeki Verdon na południowym wschodzie Francji - poinformowały miejscowe władze.

[aktualizacja 20:34]

Helikopter miał trafić do albańskiego odbiorcy - podała agencja AFP.

Wcześniejsze doniesienia mówiły o co najmniej trzech ofiarach śmiertelnych i o innym typie maszyny.

bESOTVRz

Według źródła zbliżonego do dochodzenia na miejscu katastrofy ratownicy odkryli ciała sześciu mężczyzn. Rzecznik grupy Eurocopter potwierdził, że byli to pracownicy grupy - piloci doświadczalni i inżynierzy.

Władze w departamencie Alpy Górnej Prowansji potwierdziły ostateczną liczbę ofiar śmiertelnych i powiadomiły, że w pobliżu miejsca katastrofy było kilkunastu turystów, z których jeden został lekko ranny w kostkę u nogi.

Do wypadku doszło wczesnym popołudniem w gminie La Palud-sur-Verdon. Na tym etapie dochodzenia jedną z hipotez, co do przyczyny katastrofy, jest zaczepienie przez śmigłowiec o przewody elektryczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragedia na lotnisku. Nie żyje 18-latek Był to prawdopodobnie lot szkoleniowy krośnieńskiego aeroklubu. Trwa ustalanie okoliczności wypadku.
Katastrofa autobusu. Zginęło kilkadziesiąt osób W wypadku autobusu w sobotę w nocy w indyjskim Kaszmirze zginęło 35 osób. Pojazd był przepełniony, ludzie jechali także na dachu.
Minister zginął w katastrofie śmigłowca Kenijski minister stanu ds. bezpieczeństwa wewnętrznego i administracji prowincji George Saitoti, zginął w katastrofie na peryferiach stolicy Kenii.
bESOTVSa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)