Notowania

raport
12.01.2011 12:18

Kidawa-Błońska zgadza się z Rosjanami

Zdaniem szefowej klubu PO, teraz trzeba poczekać na opinie polskich ekspertów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Według wiceszefowej klubu PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej raport MAK nie jest zaskakujący. Rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy orzekł, że załoga prezydenckiego Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem, była niewłaściwie przygotowana do lotu. *

Szefowa MAK - Tatiana Anodina - twierdzi, że przełożony dowódcy samolotu Tu-154M wywierał na niego presję. Powiedziała również, że we krwi szefa polskich sił powietrznych, generała Andrzeja Błasika, wykryto ślady alkoholu. Według MAK generał Błasik nalegał na lądowanie w Smoleńsku.

Małgorzata Kidawa-Błońska uważa, że przedstawy przez MAK raport nie wnosi niczego, o czym wcześniej nie byłoby mowy.

POSŁUCHAJ SZEFOWEJ KLUBU PO:

Według wiceprzewodniczącej klubu PO nie należy przywiązywać zbyt wielkiej wagi do twierdzenia strony rosyjskij, że we krwi generała Błasika wykryto alkohol.


POSŁUCHAJ SZEFOWEJ KLUBU PO:

Małgorzata Kidawa-Błońska przekonuje, że teraz należy poczekać na opinie ekspertów, bo to one zweryfikują tezy raportu MAK.

*POSŁUCHAJ SZEFOWEJ KLUBU PO: *


Szefowa Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego zastrzegła, że określenie czyjejkolwiek winy za katastrofę nie wchodzi w kompetencje śledztwa. Oświadczyła też, że niedostatki w infrastrukturze lotniska w Smoleńsku i nie najlepszy stan techniczny urządzeń rejestrujących na lotnisku nie były przyczyną katastrofy. Według niej piloci powinni byli wziąć pod uwagę ostrzeżenia rosyjskie i białoruskie o bardzo złej pogodzie na lotnisku w Smoleńsku.

Twierdzi ona, że polska załoga wielokrotnie dostawała informacje, że warunki na lotnisku nie odpowiadają minimum potrzebnemu do lądowania. Powiedziała również, że w takiej sytuacji załoga powinna była zrezygnować z lądowania i skierować maszynę na lotnisko zapasowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzis;raport;w;sprawie;smolenska;premier;nie;przerwal;urlopu,102,0,751462.html) Dziś raport w sprawie Smoleńska. Premier nie przerwał urlopu Na liście osób, które wezmą udział w prezentacji raportu MAK, nie ma żadnego polskiego przedstawiciela.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;sledztwo;smolenskie;to;fikcja,221,0,691165.html) Macierewicz: Śledztwo smoleńskie to fikcja Zdaniem posła PiS opinia publiczna jest w Polsce wprowadzana w błąd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t97424.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zbiera;sie;komisja;obrony;ws;raportu;mak,29,0,751901.html) Zbiera się komisja obrony ws. raportu MAK Posłowie odniosą się do rosyjskiej wersji. Wskażą jakie mieliśmy uwagi i dlaczego nie zostały uwzględnione.
Tagi: raport, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz