Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kim Dzong Il wyznaczył następcę

0
Podziel się

Kim Dzong Un - najmłodszy syn przywódcy komunistycznej Korei ma objąć władzę po ojcu.

Kim Dzong Il wyznaczył następcę
(PAP/EPA)
bEhKcsGd

*Kim Dzong Un - najmłodszy syn przywódcy komunistycznej Korei Kim Dzong Ila - jest przygotowywany do objęcia władzy po swoim ojcu. *

Według południowokoreańskich mediów, placówkom dyplomatycznym Korei Północnej nakazano zadeklarowanie lojalności wobec domniemanego następcy dyktatora.

Kim Dzong Un ma 26 lat. Informacje o nim - tak jak i o pozostałych członkach rodziny autorytarnego przywódcy Korei Północnej - są objęte ścisłą tajemnicą. Wiadomo, że pod zmienionym nazwiskiem uczył się w jednej ze szkół w Szwajcarii. W kwietniu tego roku najmłodszy syn przywódcy Korei Północnej objął jedno ze stanowisk w Narodowej Komisji Obrony, której przewodniczy Kim Dzong Il.

bEhKcsGf

Według analityków, może to świadczyć o tym, że w Korei Północnej rozpoczęto już proces stopniowego przekazywania władzy.

Część ekspertów uważa, że bezpośredni związek z planami zmian u steru władzy komunistycznej Korei mają ostatnie prowokacje Phenianu. Południowokoreańska agencja Yonhap poinformowała dziś, że w najbliższym czasie Phenian ma przeprowadzić kolejne testy rakietowe. Tym razem ma dojść do wystrzelenie rakiet balistycznych średniego zasięgu, które zagrażają terytorium Korei Południowej oraz Japonii. Korea Północna dysponuje arsenałem kilkuset tego typu rakiet.

bEhKcsGG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)