Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Klub parlamentarny PiS podjął pierwsze decyzje

0
Podziel się:

Partia musi jeszcze wyznaczyć swojego kandydata na wicemarszałka Sejmu.

Klub parlamentarny PiS podjął pierwsze decyzje
(PAP/Radek Pietruszka)

Aktualizacja: 17.37

Mariusz Błaszczak został szefem nowego klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. **Jako ostatni, kilkanaście minut po prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim, na posiedzenie klubu przybyli europosłowie Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski.

Jak zaznaczyli w rozmowie z dziennikarzami, spotkanie klubu PiS jest okazją, żeby porozmawiać i wyciągnąć _ dobre wnioski _. - _ Jesteśmy przeciwni, aby rozliczać kampanię, wytykać komukolwiek błędy _ - powiedział Ziobro. Według wiceszefa PiS, należy rozmawiać o przyszłości partii, wizji, która da nadzieję na zwycięstwo wyborcze ugrupowania. Kurski podkreślił, że ważne jest zachowanie jedności PiS i ulepszenie _ funkcjonowania partii z Jarosławem Kaczyńskim na czele _.

Ziobro odniósł się również do słów - które według pragnącego zachować anonimowość uczestnika dzisiejszego posiedzenia komitetu wykonawczego PiS - miał wypowiedzieć Jarosław Kaczyński.

Szef PiS miał powiedzieć m.in., że _ obecna sytuacja związana z wypowiedziami Ziobry nie może trwać w nieskończoność i musi być szybko i zdecydowanie rozwiązana _. Odpowiadając na stwierdzenie Arkadiusza Mularczyka, że powinno dojść do spotkania szefa PiS i Ziobry, Kaczyński miał odpowiedzieć, że na razie warunki do takiego spotkania nie są spełnione.

Ziobro powiedział dziennikarzom, że nie zna tej wypowiedzi, ale chciałby osobiście porozmawiać z prezesem PiS. Dodał, że to nie on rozpoczął debatę na temat przyszłości partii, tylko Jarosław Kaczyński swoim wywiadem dla _ Rzeczpospolitej _.

_ - W związku z tym z niedowierzaniem przyjmuję te słowa, które ktoś, być może w przypływie dowcipu, opowiadał. Debata jest rzeczą normalną w demokracjach i w partiach demokratycznych takich jak PiS _ - powiedział Ziobro.

Kaczyński przedstawi też klubowi swojego kandydata na wicemarszałka Sejmu. Jak informuje Szydło, będzie nim Marek Kuchciński, który pełnił tę funkcję w kończącej się kadencji.

Wczoraj ukazały się wywiady Ziobry dla _ Naszego Dziennika _ i _ Uważam Rze _. Wiceszef PiS mówił w nich o konieczności demokratyzacji PiS, otwarciu się partii na inne środowiska. _ _

_ Naszemu Dziennikowi _ powiedział m.in., że _ albo PiS stanie się formacją, która jest w stanie samodzielnie rządzić, albo będzie konieczne zbudowanie dwóch ugrupowań - centrowego i narodowego - by zagospodarować wyborców, a potem budować koalicję _.

W oficjalnych wypowiedziach posłowie PiS podkreślają, że dzisiejsze spotkanie komitetu wykonawczego ma charakter organizacyjny i dotyczy spraw regionalnych. Jak powiedział jeden z członków kierownictwa, podczas posiedzenia omówiona zostanie terenowa kampania wyborcza oraz zadania na przyszłość. Prawdopodobnie mowa będzie też o zbliżających się wyborach na szefów okręgów.

O rozliczeniach w PiS czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t177177.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;apeluje;o;rozliczenia;w;partii,49,0,949553.html) Dziś pierwsza szansa dla Ziobry. Nóż w plecy Kaczyńskiego? Pierwsze powyborcze spotkanie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t161246.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zmiany;we;wladzach;pis;wymienia;wiceprezesow,12,0,937228.html) Będą zmiany we władzach PiS. Platforma jak sportowcy z NRD Rada Polityczna PiS zajmie się m.in. podsumowaniem wyborów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t137001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;pis;szykuje;sie;zmiana;prezesa,116,0,870260.html) W PiS szykuje się zmiana prezesa? Michał Kamiński twierdzi, że grono ważnych polityków PiS przygotowuje się do tego, by odsunąć Jarosława Kaczyńskiego od władzy w partii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)