Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kluzik-Rostkowska: Donald to mój stary kumpel

0
Podziel się:

Zdaniem byłej szefowej PJN Donal Tusk wciąż ma w sobie pasję i krzepę do rządzenia.

Kluzik-Rostkowska: Donald to mój stary kumpel
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Głównym motorem działań Jarosława Kaczyńskiego jest pragnienie zemsty. On nie ma szacunku dla różnorodności poglądów, tylko chciałby ludzi formatować wedle własnej sztancy. Jest antysystemowy i nie szanuje demokracji _ - tłumaczy szefowa ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego w wywiadzie dla Onet.pl.

Zdaniem Joanny Kluzik-Rostkowskiej prezes PiS _ nie przystaje do rzeczywistości, jest wyizolowany ze świata. - Zamknięty, wywożony, wwożony, przewożony z domu do biura, z biura do domu i czasem jak go zawiozą do sklepu, to widać jak bardzo gubi się w codzienności. Kaczyński nie mógłby jak kupić sobie biletu do Londynu, polecieć tam samemu i dobrze się bawić. Najważniejszym łącznikiem z taką praktyczną, codziennością był brat. Kiedy Lecha Kaczyńskiego zabrakło, to zniknął też łącznik _.

- _ Donald Tusk to mój _ stary kumpel _. Nie wiem, czy w ogóle Jarosław Kaczyński ma kumpli, to inny typ człowieka _ - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.

Była szefowa PJN dodała również, że chciałaby żeby na czele państwa stał człowiek, który myśli o modernizacji kraju, dobrej przyszłości dla Polaków, otwieraniu się na świat, a nie człowiek, który myśli kategoriami osobistej wendetty, odwetu i chce do tego używać instrumentów państwa.

_ - Tusk ma energię na drugą kadencję. Wciąż ma w sobie pasję i krzepę do rządzenia. Polskiej polityce potrzebna jest rozsądna prawica, a nie smutni, żądni zemsty ludzie o dziewiętnastowiecznym widzeniu świata. Dlatego mam nadzieję, że Platforma zdobędzie samodzielną większość. Pełnia władzy to komfort rządzenia ale i pełna odpowiedzialność za prowadzoną politykę. Wtedy można biec szybciej _ - przyznała Kluzik-Rostkowska.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t130691.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;juz;nie;jest;w;pjn,59,0,849979.html) Kluzik-Rostkowska już nie jest w PJN Założycielka oraz do niedawna liderka tej partii złożyła dziś rezygnację z członkostwa zarówno w ugrupowaniu, jak i klubie parlamentarnym PJN.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t141621.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;w;rozsypce;libicki;odchodzi,116,0,847988.html) PJN w rozsypce? Libicki odchodzi Poseł Filip Libicki, zwolennik kordonu sanitarnego wokół PiS odchodzi z PJN.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)