Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koalicja ostrzelała czołgi koło Misraty

0
Podziel się:

Nie udało się jednak zniszczyć czołgów, które stoją już w mieście. Eksplodowały te na obrzeżach.

Koalicja ostrzelała czołgi koło Misraty
(PAP/EPA)
bETPiQtN

Samoloty koalicji zbombardowały wczoraj czołgi reżimu Muammara Kadafiego na obrzeżach kontrolowanej częściowo przez powstańców Misraty - podała agencja Reutera powołując się na świadków. Czołgi stojące w samym mieście nie zostały trafione. **Lotnictwo francuskie atakowało też w nocy ze środy na czwartek bazę lotniczą w centralnej części Libii, odległą o około 250 km od wybrzeża - poinformował rzecznik sił francuskich Thierry Burkhard.

Aktualizacja 13:10


bETPiQtP

Rzecznik nie zlokalizował bliżej tej bazy. Powiedział, że skuteczność ataku jest analizowana i że rezultaty nie będą podane do wiadomości publicznej. Dodał, że w ostatnich 24 godzinach loty nad Libią wykonywało 30 francuskich samolotów wojskowych.

Nad ranem było słychać potężne eksplozje i widać było gęsty dym, unoszący się nad okolicą, w której znajduje się baza libijskiej armii.

Libijska telewizja państwowa przekazała informację o bombardowaniu przez lotnictwo koalicji miasta Dżafar, na południowy zachód od Trypolisu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t135840.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/zdanowski;al-kaida;szykuje;sie;do;przejecia;libii,183,0,798903.html) Zdanowski: Al-Kaida szykuje się do przejęcia Libii
Agencja Associated Press przypomina, że po uchwaleniu przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, przewidującej zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Libią i zezwalającej na podjęcie _ wszelkich niezbędnych środków _ w celu ochrony ludności cywilnej przed siłami lojalnymi wobec libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego, Francja zadała pierwsze uderzenia w ramach operacji koalicji międzynarodowej.

bETPiQtV

Jeden z mieszkańców zrelacjonował w rozmowie telefonicznej, że siły Kadafiego zajęły wczoraj port w Misracie, gdzie przebywają tysiące robotników z Egiptu i krajów subsaharyjskich, którzy liczyli na to, że zostaną ewakuowani drogą morską.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t135638.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libijskie;sily;powietrzne;zostaly;zniszczone,33,0,799521.html) Libijskie siły powietrzne zostały zniszczone Samoloty koalicyjne bez przeszkód atakują na ziemi oddziały Kaddafiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t135555.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojna;w;libii;kaddafi;oglasza;zawieszenie;broni,229,0,797157.html) Wojna w Libii. Kaddafi ogłasza zawieszenie broni Libijskie dowództwo wydało wszystkim jednostkom rozkaz przerwania walk. Przeciwko operacji koalicyjnych wojsk protestuje Liga Arabska.
bETPiQuq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)