Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejna kobieta zmarła na EHEC. Bakteria pochodzi z Egiptu

0
Podziel się

Do tej pory w wyniku zarażenia tą bakterią zmarło 50 osób. Głównie w Niemczech.

Kolejna kobieta zmarła na EHEC. Bakteria pochodzi z Egiptu
(Stratum/Dreamstime)
bCYOiSUl

Dziś w nocy w szpitalu w Bordeaux na południowym zachodzie Francji zmarła 78-letnia kobieta, zarażona bakterią E.coli - poinformowała Regionalna Agencja Zdrowia (ARS).

Kobieta była hospitalizowana od 24 czerwca w związku z wystąpieniem zespołu hemolityczno-mocznicowym (HUS) w następstwie zakażenia bakterią E.coli.

_ Osoba ta nie była nosicielem szczepu O104 _ pałeczki okrężnicy EHEC, odpowiedzialnej za śmierć ok. 50 osób w ostatnich tygodniach w Europie, głównie w Niemczech - zastrzegła ARS w komunikacie, powołując się na wyniki badań bakteriologicznych.

Agencja zaznaczyła, że stan pozostałych siedmiu pacjentów, którzy przebywają w szpitalu w Bordeaux jest _ stabilny _. U sześciu tych osób potwierdzono zarażenie groźnym szczepem O104:H4.

bCYOiSUn

Od początku maja w Niemczech odnotowano 3999 przypadków zakażenia tą bakterią oraz 845 przypadków HUS. Zakażenia odnotowano także w 16 innych krajach. Według niemieckich władz przyczyną epidemii EHEC były zanieczyszczone kiełki.

W czwartek Komisja Europejska ostrzegła Hiszpanię i sześć innych państw UE przed nasionami kozieradki importowanymi z Egiptu w 2009 i 2010 roku, które mogły być zakażone szczepem bakterii EHEC. Naukowcy odkryli, że groźne bakterie pałeczki okrężnicy mogły pochodzić z Egiptu. Poinformowało o tym Europejskie Centrum ds.Zapobiegania i Kontroli Chorób.

bCYOiSUO
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)