Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejne słowa z czarnych skrzynek odczytane

0
Podziel się

Nie wiadomo, czy będą kluczowe dla śledztwa - mówi rzecznik prokuratury.

Kolejne słowa z czarnych skrzynek odczytane
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDAjMwiJ

Polskim specjalistom udało się odczytać kilkanaście słów więcej z zapisów czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu w porównaniu ze stenogramem przekazanym przez Rosjan - powiedział rzecznik Prokuratury Generalnej prok. Mateusz Martyniuk (na zdjęciu).

Prokurator dodał, że taką informację prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Seremetowi przekazał krakowski Instytut Ekspertyz Sądowych, gdzie badane są zapisy. Martyniuk nie ujawnił treści dodatkowo odczytanych słów. _ - Czy ich znaczenie będzie przełomowe, będzie można ocenić dopiero, gdy wpłynie pełna opinia z Instytutu _ - dodał.

Rzecznik Prokuratury Generalnej powiedział także, że na obecnym etapie biegli badający zapisy _ zakończyli odszumianie taśm _ i przeszli do odcyfrowywania poszczególnych słów. Jak już wcześniej informowała Naczelna Prokuratura Wojskowa, całościowa opinia na temat badanych zapisów powinna trafić do prokuratury jesienią, _ nie wcześniej niż 30 września _.

bDAjMwiL

Martyniuk powiedział, że zdaniem Prokuratury Generalnej opinia publiczna powinna poznać całość odczytanych zapisów rozmów w kokpicie prezydenckiego samolotu, ale decyzja w tej sprawie zawsze należy do prokuratorów prowadzących śledztwo.

O tym, że polskim ekspertom udało się odczytać z czarnych skrzynek więcej informacji niż rosyjskim, mówił już w początkach lipca rzecznik rządu Paweł Graś. W poniedziałek o odczytaniu nowych słów powiedział także radiu RMF FM prokurator generalny Andrzej Seremet. Zaznaczył jednocześnie, że nowe słowa nie są w stanie _ w żaden sposób potwierdzić, ani obalić hipotez postawionych przez prokuratorów _.

bDAjMwiR

Na zlecenie prokuratury, odczytu fragmentów, których nie udało się odczytać stronie rosyjskiej, dokonuje Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Z kolei na zlecenie kierowanej przez szefa MSWiA Jerzego Millera Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego zapisy bada laboratorium policyjne.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t100165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kidawa-blonska;bez;emocji;w;sprawie;smolenska,32,0,644128.html) Kidawa-Błońska: Bez emocji w sprawie Smoleńska Posłanka PO krytykuje doniesienia o odczytach czarnych skrzynek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t100586.jpeg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rocznicowy;hold;polityczny;mord;po;trupach;do;wladzy,99,0,642659.html) Rocznicowy hołd: "POlityczny mord. PO trupach do władzy" Wczoraj miał miejsce happening z okazji rocznicy smoleńskiej katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t95341.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sledztwo;w;sprawie;smolenska;przedluzone,237,0,645357.html) Śledztwo w sprawie Smoleńska przedłużone Poinformował o tym rosyjski minister sprawiedliwości Aleksandr Konowałow.
bDAjMwjm
Źródło:
KOMENTARZE
(0)