Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejni chorzy na A/H1N1

0
Podziel się:

Wirusa potwierdzono u pięciu osób, w tym u ciężarnej kobiety w jednym z warszawskich szpitali

Kolejni chorzy na A/H1N1
(Igorvoronchikhin/Dreamstime)

Wirusa A/H1N1 potwierdzono u kolejnych pięciu osób, w tym u ciężarnej kobiety, która przebywa w jednym z warszawskich szpitali.

Dziś wykryto też dwa inne przypadki zakażenia wirusem A/H1N1. Chorzy to dwaj chłopcy z Warszawy. _ Wirus potwierdzono u dwóch braci: 12-latka i 16-latka. Przebywają oni w domu. Nadzorem epidemiologicznym objęto rodzinę chłopców oraz uczniów z ich klas szkolnych. Po zachorowaniu nie chodzili na zajęcia _ - powiedział Tomasz Misztal z GIS.

Na grypę A/H1N1 choruje także m.in. przebywający od piątku w szpitalu w Łańcucie (Podkarpackie) 17-letni student z Ukrainy. Jak powiedział Misztal obecnie na terenie Polski potwierdzono 193 przypadki zakażenia wirusem A/H1N1.

ZOBACZ TAKŻE:

Pandemia za wschodnia granicą

Jak podał główny lekarz sanitarny Ukrainy Ołeksandr Biłowoł, liczba ofiar, które zmarły na grypę i związane z nią powikłania, wyniosła już w tym kraju 81 osób. Na Ukrainie oficjalnie zarejestrowano 450 tysięcy chorych.

Według wcześniejszych danych ukraińskiego ministerstwa zdrowia, wirus A/H1N1 został dotąd wykryty u 14 osób. Dziś poinformowano, że kolejne dwa przypadki ujawniono w Kijowie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przypuszcza jednak, że większość zachorowań na grypę na Ukrainie wywołana jest najprawdopodobniej przez wirus A/H1N1.

Raport Money.pl
*NFZ nie refunduje leków przeciwko grypie * Gdyby w Polsce na grypę zachorowało tyle samo osób co na Ukrainie, na zakup leków musielibyśmy wydać 30 mln złotych. I to z własnych kieszeni, bo medykamenty te nie są refundowane. Rząd na zakup szczepionek przeciw wirusowi A/H1N1 będzie musiał wydać co najmniej 111 mln złotych. Czytaj w Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)