Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
19.02.2013 06:53

Kolorado zaostrza przepisy w sprawie broni

Wprowadzenie limitu pojemności magazynków i powszechne sprawdzanie przeszłości nabywców broni. Takie są założenia nowych regulacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Morrbyte/Dreamstime)

Wprowadzenie limitu pojemności magazynków i powszechne sprawdzanie przeszłości nabywców broni. Kolorado jest kolejnym amerykańskim stanem, który chce zaostrzyć przepisy dotyczące zakupu i posiadania broni.

Izba reprezentantów parlamentu Kolorado przegłosowała ustawę, która ogranicza pojemność magazynków do 15 pocisków. W przypadku strzelb limit wynosi 7 naboi.Zgodnie z ustawą, obowiązek sprawdzania przeszłości nabywców broni będą mieć nie tylko sklepy, ale również osoby prywatne sprzedające pistolety czy karabiny.

Nowe prawo przewiduje też zakaz wnoszenia ukrytej broni na stadiony i na teren wyższych uczelni. Każda z tych propozycji została przeforsowana minimalną większością głosów. Przeciwko zaostrzeniu przepisów byli Republikanie. Argumentowali oni, że to nie broń jest źródłem problemu ale ludzie, którzy czynią zło.

Demokraci podkreślali, że nie można stać obojętnie wobec masowych strzelanin do jakich ciągle dochodzi w USA. Jedna z takich głośnych strzelanin miała miejsce właśnie w Kolorado. W kinie w miejscowości Aurora pod Denver młody mężczyzna zastrzelił w ubiegłym roku 12 osób a ranił 58.

Ustawa uchwalona przez izbę niższą parlamentu Kolorado ma duże szansę stać się obowiązującym prawem, bo w stanowym senacie Demokraci również mają większość. Do tej partii należy również gubernator Kolorado, który popiera większość nowych rozwiązań.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w prawie po masakrze w Newtown? W administracji prezydenta Baracka Obamy trwa dyskusja dotycząca ustaw w sprawie dostępności broni palnej.
Nowe prawo. Zwięrzęta traktowane jak ludzie Od 27 grudnia we Włoszech wchodzi w życie przepis Ministerstwa Transportu, który nakazuje kierowcom udzielenie pomocy rannemu zwierzęciu, które zobaczą na drodze.
Polskie obywatelstwo po raz drugi? Są zmiany Niektórzy cudzoziemcy będą mogli się starać, o przywrócenie polskiego obywatelstwa.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz