Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komandosi popełnili błędy przy ataku na konwój

0
Podziel się

Główne to brak planu B na wypadek oporu oraz słaba współpraca z Mossadem.

Komandosi popełnili błędy przy ataku na konwój
(pldrtbrennan/CC/Flickr)
bDoAttmd

Komisja generała Giora Eilanda nie doszukała się zaniedbań, a jedynie błędów podczas planowania operacji zatrzymania konwoju z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy przez marynarkę wojenną.

Zginęło wówczas 9 Turków, a kilkadziesiąt osób zostało rannych. Dwa główne błędy to brak planu B na wypadek, gdyby uczestnicy konwoju stawiali opór oraz brak wystarczającej współpracy z Mosadem. Śledczy uznali też, że armia nie miała technicznej możliwości zatrzymania statku bez wejścia żołnierzy na pokład. Ich abordaż jednak powinnien zostać opóźniony, gdy dowódcy zorientowali się, że uczestnicy konwoju przygotowują się do konfrontacji.

Komisja Eilanda, która jako pierwsza zakończyła wewnętrzne dochodzenie, nie wnioskowała o dyscyplinarne ukaranie osób odpowiedzialnych za błędy. Pracę kontynuuje zaś powołana przez rząd komisja sędziego Turkela. Domaga się ona poszerzenia swojego mandatu i prawa do przesłuchiwania świadków, w tym żołnierzy uczestniczącyh w akcji. Sprawę ma rostrzygnąć Sąd Najwyższy.

bDoAttmf
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t80495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;czesciowo;znosi;blokade;strefy;gazy,228,0,640484.html) Izrael częściowo znosi blokadę Strefy Gazy Nowe zasady wprowadza w odpowiedzi na oburzenie po ataku na Flotyllę Wolności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t97948.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;zwalnia;zatrzymanych;podczas;ataku;na;konwoj,93,0,627805.html) Izrael zwalnia zatrzymanych podczas ataku na konwój Zwolnieni będą wszyscy uczestnicy wyprawy z pomocą dla Palestyńczyków w Strefie Gazy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t97996.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/na;bliskim;wschodzie;nie;ma;litosci;dla;slabych,36,0,628004.html) "Na Bliskim Wschodzie nie ma litości dla słabych" Minister obrony Izraela pochwalił komandosów, którzy brali udział w ataku na konwój z pomocą.
bDoAttmG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)