Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski: Konkurencja to nie prywatyzacja szpitali

0
Podziel się

Nie zamierzamy prywatyzować szpitali - mówi kandydat PO.

Komorowski: Konkurencja to nie prywatyzacja szpitali
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bEgXBGUR

- _ Mógłbym zacytować wypowiedziJarosława Kaczyńskiego, gloryfikujące prywatną służbę zdrowia, ale nie ośmieliłbym się powiedzieć, że chce on wszystko sprywatyzować _ - mówi kandydat na prezydenta z ramienia PO.

Marszałek Sejmu wyjaśnił, że zawarte w programie PO słowa o konkurencji w służbie zdrowianie oznaczają chęci prywatyzowania wszystkiego. _ - Konkurencja da poprawę usług medycznych, to oczywiste _ - powiedział kandydat.

bEgXBGUT

Komorowski zapowiedział w Polskim Radiu, że będzie przekonywał PSL, by poparł jednak projekt tzw. małej nowelizacji ustawy medialnej. Podstawą do przyszłych prac w parlamencie na temat takiej kompleksowej zmiany powinien być projekt nowelizacji przygotowany przez środowiska twórcze.

Odpartyjnieniu mediów - mówił gość Sygnałów Dnia ma służyć mała nowelizacja ustawy medialnejprzewidująca, że po 4 członków rad nadzorczych publicznego radia i telewizji zostanie przedstawionych przez środowiska naukowe i wyłonionych w drodze konkursu.

Polityk Platformy nie wie, czyWłodzimierz Cimoszewiczpoprze jego kandydaturę na prezydenta. Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta przyznał jednak na antenie Polskiego Radia, że spotka się dziś z byłym premierem. Komorowski dodał, że poparcie Cimoszewicza, który jego zdaniem cieszy się sympatią środowisk centrolewicowych, byłoby bardzo korzystne.

bEgXBGUZ
bEgXBGVu
KOMENTARZE
(0)