Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski na plaży apelował o głosowanie

0
Podziel się

Marszałek do udziału w wyborach namawiał wyjeżdżających na wakacje.

Komorowski na plaży apelował o głosowanie
(PAP/Jacek Turczyk)
bEgsNmjV

*Kandydat PO na prezydentaBronisław Komorowskizaapelował podczas wizyty w Rewalu o udział w drugiej turze wyborów prezydenckich 4 lipca. W pierwszym głosowaniu - 20 czerwca - w gminie Rewal, odnotowano rekordową 82-proc. frekwencję.*

Marszałek spacerem przeszedł na nadmorską promenadę w Rewalu. Po drodze zatrzymywali go ludzie, pozdrawiali, robili sobie z nim zdjęcia. Skandowano: _ Bronek Komorowski prezydentem Polski _.

Wójt gminy Rewal Robert Skraburski podarował kandydatowi PO barometr. _ Wysokie ciśnienie wskazuje dobrą pogodę i takiej życzę panu w tej kadencji _ - powiedział wójt.

bEgsNmjX

Podczas spotkania z mieszkańcami Komorowski mówił: _ Chciałem serdecznie prosić, aby pokazać, że Polacy nawet wypoczywając, ciesząc się wakacjami, potrafią uczestniczyć w procedurach demokratycznych _.

Dodał, że on sam odebrał już zaświadczenie uprawniające do głosowania poza miejscem stałego zameldowania. _ Warto namawiać wszystkich, póki jeszcze można - a można do jutrzejszego dnia, żeby takie zaświadczenie w swojej gminie wzięli i z niego skorzystali głosując 4 lipca _ - przekonywał.

Komorowski mówił, że głosować należy _ według tego, co komu w sercu gra _. _ Ale głosować trzeba _ - zaznaczył.

W gminie Rewal, podczas I tury głosowania, do lokali wyborczych poszło więcej turystów niż gmina liczy mieszkańców.

bEgsNmkd
bEgsNmky
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)