Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski: Najważniejsze jest bezpieczeństwo kraju

Prezydent liczy na współpracę z prezesem PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w że _ nadal wyciąga rękę na zgodę _ i jest gotów współpracować w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Odnosząc się do zarzutu, że jego wypowiedzi jeszcze jako marszałka Sejmu o prezydencie Lechu Kaczyńskim były _ w najwyższym stopniu niegrzeczne i wręcz skandaliczne _, Komorowski oświadczył: - _ Nie znam żadnego niegodnego słowa, które wypowiedziałem pod adresem mojego poprzednika _.

_ - To, co robi pan Jarosław Kaczyński, to błąd, bo on po prostu uniemożliwia współpracę w sprawach istotnych dla państwa, przy powoływaniu się na niewypowiedziane opinie o Lechu Kaczyńskim _ - powiedział Komorowski.

Prezydent dodał, że ma nadzieję, iż prezes PiS przeboleje klęskę wyborczą i zacznie realizować to, co mówił podczas kampanii na temat potrzeby współpracy polsko-polskiej. - _ Ja do tej współpracy jestem stale gotowy, stale wyciągam rękę do zgody, stale proponuję współpracę na poziomie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, bo bezpieczeństwo narodowe jest czymś o wiele ważniejszym niż złe emocje konkretnych polityków _ - dodał Bronisław Komorowski.

W czwartek Kaczyński zapowiedział, że nie weźmie udziału w posiedzeniu RBN, ponieważ _ po sprawie krzyża _ nie uważa Komorowskiego za partnera do rozmowy. Prezydent odpowiedział przypomnieniem, że _ Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie zajmuje się ani sprawą krzyża, ani sprawą złych emocji polityków, a zajmuje się sprawami bezpieczeństwa państwa _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t99660.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;bedzie;rozmawiac;z;opozycja;o;bezpieczenstwie,76,0,674892.html) Komorowski będzie rozmawiać z opozycją o bezpieczeństwie RBN ma się zebrać już 23 września.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;komorowski;nie;jest;dla;mnie;partnerem,214,0,680662.html) Kaczyński: Komorowski nie jest dla mnie partnerem Prezes po _ sprawie krzyża _ zbojkotuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego.
Tagi: rada bezpieczeństwa narodowego, komorowski, kaczyński, rbn, zgoda, wspólpraca, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz