Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski uzgadnia z Kopacz reformę służby zdrowia

0
Podziel się:

Prezydent liczy na szybkie wprowadzenie ustaw.

Komorowski uzgadnia z Kopacz reformę służby zdrowia
(kprm.gov.pl)

Prezydent Bronisław Komorowski i minister zdrowia Ewa Kopacz rozmawiali o projektach ustaw związanych z reformą służby zdrowia.

Komorowski ocenił w weekendowym wywiadzie dla portalu Onet.pl, że najpilniejszą reformą dla rządu Donalda Tuska powinna być reforma zdrowia, którą - jak powiedział prezydent - "niesłusznie zablokował" jego poprzednik. "- Spodziewam się ustaw do podpisu, które ponownie uruchomią tę reformę. Paradoksalnie, reformę służby zdrowia pomogła przygotować kampania prezydencka, która obnażyła wiele kłamstw" - podkreślił prezydent.

"- Polacy wiedzą, że nie grozi im prywatyzacja służby zdrowia, a reformy służą ich interesom. Liczę na rozpoczęcie tych reform i stopniowe ich wdrażanie zgodnie z wcześniej ustalonym kalendarzem" - dodał Komorowski.

W Sejmie trwają prace nad pakietem ustaw zdrowotnych. Jeden z kluczowych projektów rządowego pakietu - o działalności leczniczej - dotyczy funkcjonowania szpitali, nie zakłada obowiązkowego przekształcania lecznic w spółki (pierwszy pakiet ustaw zdrowotnych PO z 2008 r. zakładał, że miały być one przekształcone obligatoryjnie).

Zgodnie z nowymi przepisami samorządy, które nie przekształcą szpitali, będą musiały pokryć ich zadłużenie w ciągu trzech miesięcy od upływu terminu zatwierdzenia sprawozdania finansowego. W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku samorządy w ciągu 12 miesięcy będą zmuszone do zmiany formy organizacyjno-prawnej szpitala (przekształcenie szpitala w spółkę kapitałową, jednostkę budżetową, samorządowy zakład budżetowy albo instytucję gospodarki budżetowej).

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t74629.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kopacz;ten;pakiet;to;zwyciestwo;pacjentow;i;lekarzy,110,0,700270.html) Kopacz: Ten pakiet to zwycięstwo pacjentów i lekarzy _ - Pakiet zdrowotny skróci kolejki do lekarzy _ - przekonywał premier Donald Tusk. W Sejmie posłowie dyskutują nad reformami przygotowanym przez resort zdrowia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t114070.jpg ) ] (http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/650;tys;ludzi;w;kolejkach;do;lekarza;to;sie;nie;zmieni,70,0,697414.html) 650 tys. ludzi w kolejkach do lekarza. To się nie zmieni Ministerstwo Zdrowia chce rozwiązać ten problem prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi. Ale szacunki resortu mogą być błędne.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)