Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski zebrał prawie 770 tysięcy podpisów

0
Podziel się

Komitet marszałka dostarczył do PKW skrzynki z listami. Premier zapewnił go o wsparciu.

Komorowski zebrał prawie 770 tysięcy podpisów
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bEgWGGBh

KomitetBronisława Komorowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta złożył w Państwowej Komisji Wyborczej 769 tysięcy podpisów.

Szef sztabu KomorowskiegoSławomir Nowakpowiedział, że ten wynik jest dla Platformy całkowicie satysfakcjonujący. Podziękował wszystkim, którzy złożyli swój podpis na listach kandydata PO.

POSŁUCHAJ SŁAWOMIRA NOWAKA:

bEgWGGBj

_ - To rzeczywiście imponujący wynik _ - powiedział szef sztabu Bronisława Komorowskiego. Dodał, że cieszy go dzisiejsze publiczne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego i ma nadzieję, że prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie angażował się w kampanię wyborczą.

PremierDonald Tuskzapewnił, że będzie wspierał Bronisława Komorowskiego w walce o prezydenturę.

POSŁUCHAJ PREMIERA:

Szef rządu dopytywany o jego zaangażowanie odpowiedział, że pozostaje do dyspozycji kandydata w każdej wolnej chwili.

bEgWGGBp
Czytaj więcej o przyspieszonych wyborach prezydenckich
*Rzeźbiarz, poeta i marynarz walczą o Duży Pałac * Co pcha kandydatów, którzy nie mają szans na zwycięstwo do udziału w wyborach? Część z nich zapewne po cichu liczy na powtórkę scenariusza z 1990 r. Kiedy to człowiek znikąd Stan Tymiński dostał 23 proc. głosów i wszedł do drugiej tury.
*Fotel prezydenta kosztuje coraz więcej * 15 lat temu głos poparcia kosztował Aleksandra Kwaśniewskiego51 groszy. Reelekcja kosztowało go ponad dwukrotnie więcej. Przed pięcioma laty komitet Lecha Kaczyńskiego, który pokonał Donalda Tuska, za głos zapłacił już 1,63 zł.
*Pięciu najważniejszych kandydatów na prezydenta * Twardy gracz i ugodowiec, obrotny wicepremier i mało wyrazisty przewodniczący SLD oraz znany polityk bez zaplecza - to najwięksi gracze w starciu o fotel prezydenta. To najprawdopodobniej między nimi stoczy się bój.
*Jaki prezydent jest potrzebny Polsce? *Choć zdaniem części obserwatorów sceny politycznej prezydent pełni przede wszystkim funkcje reprezentacyjne, to - jeżeli tylko zechce - będzie mógł m.in. skutecznie blokować reformę finansów publicznych i służby zdrowia. To kto wygra wybory może też zaważyć na kształcie i powodzeniu naszej prezydencji w Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

bEgWGGBK
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)