Notowania

strefa gazy
18.11.2012 15:43

Konflikt w Strefie Gazy. ONZ rozpoczyna misję

Sekretarz Generalny ONZ jedzie do Egiptu by rozmawiać o pokoju w Gazie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

*Sekretarz Generalny ONZ jedzie do Egiptu by rozmawiać o pokoju w Gazie. Ban Ki-mun będzie w Kairze w poniedziałek. Spotka się tam między innymi z prezydentem Mursim. *

Wizyta potrwa do wtorku. Egipt rządzony przez Bractwo Muzułmańskie stara się o doprowadzenie do zawieszenia działań militarnych między Izraelem a Strefą Gazy. Jednocześnie obie strony konfliktu wzajemnie oskarżają się o torpedowanie starań o zaprowadzenia pokoju.

Do Strefy Gazy we wtorek udaje się delegacja Ligi Arabskiej. Ministrowie spraw zagranicznych kilku arabskich krajów w ten sposób będą chcieli zamanifestować swoje poparcie dla Strefy Gazy.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramatyczny apel sekretarza generalnego ONZ W wystąpieniu na otwarciu sesji Zgromadzenia Ogólnego NZ Ban Ki Mun oświadczył, że świat musi powstrzymać przemoc i napływ broni do obu stron syryjskiego konfliktu.
Nowy wysłannik ONZ jedzie do Asada Nowy międzynarodowy wysłannik do Syrii Lakhdar Brahimi ma spotkać się z prezydentem Baszarem el-Asadem.
Egipt otwiera przejście graniczne z Gazą Przejście graniczne w Rafah między Strefą Gazy a Egiptem będzie otwarte 12 godzin dziennie i będzie mogło przez nie przechodzić 1500 osób dziennie.
Tagi: strefa gazy, onz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz