Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konwencja republikanów opóźni się przez sztorm

0
Podziel się:

Sztorm Isaac porównuje się do katastrofalnego huraganu Andrew, który równo 20 lat temu - pod koniec sierpnia 1992 r. - spustoszył południową część Florydy.

Konwencja republikanów opóźni się przez sztorm
(J.B Nicholas/Splash News/EAST NEWS)

Ogólnokrajowa przedwyborcza konwencja amerykańskiej Partii Republikańskiej (GOP) z powodu sztormu tropikalnego Isaac została przesunięta na 28 sierpnia - poinformował w wczoraj wieczorem czasu polskiego przewodniczący Krajowego Komitetu ugrupowania, Reince Priebus.

Czterodniowy zjazd, który odbywa się w Tampie, ma m.in. dać Mittowi Romneyowi (na zdjęciu) oficjalną nominację na reprezentanta republikanów w listopadowych wyborach prezydenckich, a także zatwierdzić kadydaturę ubiegającego się o urząd wiceprezydenta konserwatysty Paula Ryana.

Zgodnie ze słowami Priebusa konwencja rozpocznie się jutro, ale zaraz po inauguracji zostanie przerwana. Obrady rozpoczną się dopiero pojutrze po południu.

_ - Z powodu poważnych wiadomości na temat warunków pogodowych w regionie Tampy, krajowa konwencja Partii Republikańskiej zostanie zwołana w poniedziałek 27 sierpnia i natychmiast przerwana do wtorkowego popołudnia _ - powiedział Priebus. Wyjaśnił, że decyzja została podjęta jednogłośnie przez kierownictwo partii.

Priebus zapewnił, że zjazd zostanie zorganizowany. - _ Wiemy, że oficjalnie zatwierdzimy kandydatury Mitta Romneya i Paula Ryana _ - podkreślił.

Do Tampy, na zachodzie Florydy, wybiera się blisko 2300 delegatów GOP i drugie tyle ich zastępców. Oprócz polityków akredytowało się około 15 tys. dziennikarzy z kraju i zagranicy. Władze miasta poinformowały, że spodziewają się nawet 50 tys. gości. Przewiduje się też demonstracje; do pilnowania porządku w mieście ściągnięto około 4 tys. policjantów.

Sztorm Isaac przechodząc nad Haiti wywołał powodzie i zabił czterech ludzi. Obecnie znajduje się nad Kubą. Jego wiatry osiągają prędkość 95 km/h.

Meteorologowie przewidują, że sztorm w ciągu 24-36 godzin, a więc w czasie, w którym dotrze do południowych brzegów USA, może przekształcić się w huragan 2. kategorii.

W Tampie i okolicach miasta mieszka około 4 mln ludzi.

Sztorm Isaac porównuje się do katastrofalnego huraganu Andrew, który równo 20 lat temu - pod koniec sierpnia 1992 r. - spustoszył południową część Florydy. Zginęło wtedy kilkadziesiąt osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Tropikalny sztorm przeszkodzi Republikanom? Na Atlantyku powstał nowy sztorm tropikalny Isaac, którego tor może przeciąć Florydę.
Romney agituje. Od oklasków po buczenie Kandydat Republikanów na prezydenta Mitt Romney zabiega o głosy czarnoskórych wyborców.
Tropikalny sztorm zalewa Florydę. Zobacz Tysiące osób ewakuowanych, zamknięte autostrady, poziom wód w rzekach jest nawet o 8 metrów wyższy niż normalnie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)