Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Północna nie zamierza przerwać ostrzału

0
Podziel się:

Reżim zapewnia, że nikt nie powstrzyma go przed kontynuowaniem ćwiczeń.

Korea Północna nie zamierza przerwać ostrzału
(PAP/EPA)
bEUXZsMR

Artyleria Korei Północnej kolejny raz ostrzelała w środę sporny odcinek granicy z Koreą Południową na Morzu Żółtym - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. Kilka godzin wcześniej doszło do wymiany ognia pomiędzy obu państwami.

Korea Północna potwierdziła wcześniej, że jej artyleria strzelała w pobliżu spornej granicy u zachodnich wybrzeży w ramach dorocznych ćwiczeń wojskowych. Ostrzegła też, że może kontynuować prowadzenie ognia.

_ - Nikt nie może sprzeciwiać się zaplanowanym ćwiczeniom przeprowadzanym przez jednostki Koreańskiej Armii Ludowej na wodach po stronie Północy - cytuje oświadczenie sztabu generalny armii północnokoreańska agencja KCNA. - Takie ćwiczenia w strzelaniu prowadzone przez jednostki Koreańskiej Armii Ludowej będą przeprowadzane na tych samych wodach również w przyszłości _.

bEUXZsMT

Do wymiany ognia artyleryjskiego między obiema Koreami doszło dziś nad ranem. Według Seulu Phenian wystrzelił około 30 salw artyleryjskich, które uderzyły w morze po południowokoreańskiej stronie granicy. Armia Korei Płd. odpowiedziała około 100 strzałami ostrzegawczymi z bazy sił morskich znajdującej się na wyspie w pobliżu spornej granicy. W wyniku ostrzału najprawdopodobniej nikt nie ucierpiał, nie ma też zniszczeń.

Do wymiany ognia doszło dwa dni po tym jak Północ wyznaczyła w pobliżu spornej granicy morskiej dwie strefy zakazu żeglugi.

Południowokoreańskie ministerstwo obrony powiadomiło północnokoreańską armię, że jest poważnie zaniepokojone wymianą ognia, która prowadzi do _ niepotrzebnych napięć _ pomiędzy obu państwami. Wezwała też Północ do zniesienia stref zakazu żeglugi nazywają ich utworzenie prowokacją.

Okręty obu krajów stoczyły w listopadzie w pobliżu spornej granicy potyczkę, w której zginął północnokoreański marynarz, a trzech zostało rannych. Do podobnych starć doszło w 1999 i 2002 roku.

bEUXZsMZ

ZOBACZ TAKŻE:

bEUXZsNu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)