Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korea Północna zrywa wszelkie kontakty z Seulem

0
Podziel się

Wcześniej Kim Dzong Il postawił północnokoreańską armię w stan gotowości bojowej.

Korea Północna zrywa wszelkie kontakty z Seulem
(simonhn/CC/Flickr)
bEihxORh

Korea Północna zapowiedziała zerwanie wszelkich kontaktów z Koreą Południową - podała oficjalna północnokoreańska agencja KCNA.

Agencja KCNA przekazała, że Komitet ds. Pokojowego Zjednoczenia Korei formalnie zadeklarował, że _ zrywa wszelkie relacje, uchyla porozumienie o nieagresji między Południem a Północą i wstrzymuje międzykoreańską kooperację _.

KCNA podała też, że zerwane zostaną wszelkie relacje z rządem południowokoreańskim i będą wycofani pracownicy z joint venture obu państw - kompleksu przemysłowego w pobliżu północnokoreańskiego miasta Kaesong.

bEihxORj

Napięcie między Phenianem a Seulem gwałtownie wzrosło, gdy pod koniec marca na Morzu Żółtym zatonął południowokoreański okręt wojenny Cheonan ze 104 ludźmi na pokładzie, z których udało się uratować 58.

Na podstawie oględzin wydobytego z morza wraku Seul oraz Waszyngton twierdzą, że okręt zatopiła północnokoreańska torpeda.

Prezydent Korei Południowej Li Miung Bak zażądał w poniedziałek od Rady Bezpieczeństwa ONZ nowych sankcji dla Korei Północnej za storpedowanie okrętu.

We wtorek południowokoreańska agencja Yonhap poinformowała, że przywódca Korei Płn. Kim Dzong Il postawił armię w stan gotowości bojowej. Inne źródła nie potwierdziły tego doniesienia.

bEihxORp

ZOBACZ TAKŻE:

bEihxORK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)