Notowania

korea płd
24.09.2008 06:27

Korea Południowa w gospodarczej superlidze

Azjatycki kraj dołączył do grona najbardziej rozwiniętych gospodarek świata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zdaniem ekspertów FTSE azjatycki kraj może dołączyć do grona najbardziej rozwiniętych gospodarek świata.

W ostatniej edycji rankingu niezależnej grupy FTSE Group Korea Płd. została przesunięta z grupy najlepiej ocenianych krajów rozwijających się do grona najbardziej rozwiniętych gospodarek światowych.

Tym samym azjatycki tygrys znalzł się w tej samej grupie co: Japonia, Hong Kong, Wielka Brytania, Francja, Australia, USA i około 20 innych państw.

Rankingi FTSE są bacznie obserwowane przez analityków, maklerów, inwestorów i zarządzających funduszami i wykorzystywane do analizowania decyzji o lokowaniu aktywów na danym rynku.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Koreańczycy znów zjedzą prawdziwego Big Maca ]( http://news.money.pl/artykul/koreanczycy;znow;zjedza;prawdziwego;big;maca,234,0,345322.html )
* [ Szef Hyundaia jednak pójdzie do więzienia? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/szef;hyundaia;jednak;pojdzie;do;wiezienia,216,0,343512.html )
* [ KIA rzuca wyzwanie Europie ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kia;rzuca;wyzwanie;europie,148,0,311700.html )

Władze Korei Płd. od dłuższego czasu przyznawały, że zależy im na jak najwyższej pozycji kraju w rankingach atrakcyjności inwestycyjnej i zestawieniach najsilniejszych gospodarczo państw świata, po to by zwiększyć zainteresowanie inwestorów i wspomóc w ten sposób rozwój kraju.

Prezydent Lee Myung-Bak już zapowiedział złagodzenie regulacji obowiązujących inwestorów z zagranicy.

Indeks FTSE jest tworzony w oparciu o różne kryteria. Eksperci FTSE biorą pod uwagę m.in.: sytuację ekonomiczną, jakość i przewidywalność rynku oraz jego dostępność, sposób traktowania akcjonariuszy mniejszościowych i sytuację na rynku walutowym.

Tagi: korea płd, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz