Notowania

kościół
07.10.2012 12:37

Kościół w kryzysie? Watykan obraduje

Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej - to temat synodu biskupów, który przez najbliższe trzy tygodnie obradować będzie w Watykanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP/Polaris/East News)

Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej - to temat synodu biskupów, który przez najbliższe trzy tygodnie obradować będzie w Watykanie.

Podczas otwierającej go uroczystej mszy Benedykt XVI ogłosił doktorami Kościoła żyjącą na przełomie XI i XII wieku niemiecką mistyczkę św. Hildegardę z Bingen oraz XVI-wiecznego hiszpańskiego kaznodzieję św. Jana z Ávili.

Papież przypominał, że tzw. nowa ewangelizacja skierowana jest do osób, które chociaż zostały ochrzczone, oddaliły się od Kościoła i praktyk religijnych. Podał też konkretny przykład tego oddalenia się i jego konsekwencji, jakim jest kryzys małżeństwa.

Samo w sobie, podkreślił Benedykt XVI, stanowi ono dobrą nowinę dla współczesnego świata, tymczasem właśnie w regionach ewangelizowanych już od dawna przeżywa głęboki kryzys. Zdaniem papieża to nie przypadek, ponieważ _ istnieje wyraźne powiązanie kryzysu wiary i kryzysu małżeństwa _.

Na zakończenie homilii Benedykt XVI powierzył obrady synodu biskupów wstawiennictwu wielkich ewangelizatorów. _ Pragniemy do nich zaliczyć z wielką miłością błogosławionego Jana Pawła II, którego długi pontyfikat był także przykładem nowej ewangelizacji _ - powiedział papież.

Czytaj więcej w Money.pl
Z nimi Watykan rozmawiać nie zamierza - _ Bractwo to nie jest dla nas żadnym partnerem do negocjacji, ponieważ na temat wiary się nie negocjuje _ - oświadczył abp Mueller.
Skandal w Watykanie. Donosił na papieża Zatrzymany za przekazywanie mediom poufnych dokumentów watykańskich papieski kamerdyner nie przyznaje się do winy.
Kościół znowu uderza w związki partnerskie Utyskiwania na "ataki na rodzinę" są tematem listu, który zostanie odczytany dziś w polskich kościołach.
Tagi: kościół, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz