Notowania

libia
24.04.2011 06:59

Krwawe walki w Libii. Wiele ofiar

Co najmniej 24 osoby zginęły, a 75 zostało rannych w walkach między siłami Kadafiego a powstańcami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Co najmniej 24 osoby zginęły, a 75 zostało rannych w walkach między siłami reżimu Muammara Kadafiego a powstańcami w Misracie na wschodzie kraju - podały źródła szpitalne. Wiceszef MSZ Libii dał powstańcom dwa dni na poddanie się po negocjacjach z plemionami.*

W ostatnich godzinach mieszkańcy Misraty relacjonowali, że słyszą odgłosy walki, strzały i eksplozje w południowej i wschodniej części Misraty. Zdaniem miejscowych lekarzy był to jeden z najtragiczniejszych dni podczas trwającego blisko dwa miesiące oblężenia miasta przez siły reżimu.

W ciągu ostatnich dwóch dni oddziały Kadafiego zostały wyparte lub same wycofały się z centrum miasta. Dzięki temu powstańcy utworzyli nowe punkty kontrolne przy wejściu do miasta i wzdłuż niektórych ulic. - _ W niektórych opuszczonych budynkach znaleziono zaminowane ciała _ - powiedział rzecznik powstańców w Misracie Safi Edin al-Montaser.

Tymczasem wiceminister spraw zagranicznych Libii Chaled Kaim ogłosił, że oddziały rządowe wstrzymały operacje w mieście, aby umożliwić lokalnym plemionom negocjacje z powstańcami. Jeśli nie poddadzą w ciągu najbliższych dwóch dni, uzbrojeni członkowie plemion będą kontynuować walkę w miejsce wojska - powiedział.

Ciężkie walki w Misracie wciąż trwają. Zobacz reportaż Euronews (ang.):

NATO poinformowało, że samolot bezzałogowy Predator zniszczył w sobotę w rejonie Misraty wieloprowadnicową wyrzutnię rakiet, której używano do ataków na ludność cywilną.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t137923.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/drony;zlamia;opor;kaddafiego,110,0,816750.html) Drony złamią opór Kaddafiego? Stany Zjednoczone zaczynają wykorzystywać uzbrojone samoloty bezzałogowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t137926.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/armia;kaddafiego;wycofuje;sie;nocny;nalot;na;trypolis,203,0,817355.html) Armia Kaddafiego wycofuje się. Nocny nalot na Trypolis Wojska dyktatora dostały się pod ostrzał sił powstańczych w czasie wycofywania się z Misraty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t138011.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/libijczycy;cierpia;w;misracie;mccain;wzywa;do;nato;do;ataku,99,0,817251.html) Libijczycy cierpią w Misracie. McCain wzywa do NATO do ataku Sytuacja w trzecim co do wielkości mieście Libii, obleganym przez wojska Kaddafiego stale się pogarsza. Senator McCain apeluje do Obamy o uznanie Narodowej Rady Libijskiej.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz