Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Książę Harry na polach minowych

0
Podziel się

Brytyjski książę Harry jest zirytowany brakiem postępów w usuwaniu min w Afryce.

Książę Harry odwiedził Angolę.
Książę Harry odwiedził Angolę. (PAP/EPA/HALO)
bErRmQJN

28 - letni potomek brytyjskiej rodziny królewskiej odwiedził Angolę, gdzie zapoznał się z projektami usuwania pól minowych, pozostałych po wojnie domowej z lat 1975 - 2002.

Działalność tę wspierała także matka Harry'ego, księżna Diana, która odwiedziła Angolę w 1997 roku, na kilka miesięcy przed swoją śmiercią.

Szef organizacji HALO, zajmującej się likwidacją pól minowych, Guy Willoughby, oświadczył, że książę Harry był oburzony, iż kraje, które sfinansowały rozmieszczenie min, teraz nie chcą płacić za ich usunięcie.

bErRmQJP

Książę Harry na polach minowych

  • fot: EPA/HALO Trust
  • fot: EPA/HALO Trust
  • fot: EPA/HALO Trust [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/ksiaze-harry-na-polach-minowych-g633899.html) Wojna domowa w Angoli pochłonęła 500 tysięcy ofiar śmiertelnych, a 4 miliony ludzi zmusiła do opuszczenia swoich domów. Tysiące Angolczyków zostało zabitych lub okaleczonych przez miny. Wedłu organizacji HALO, w kraju istnieje wciąż co najmniej 533 pól minowych.
Czytaj więcej w Money.pl
Książę Harry o bratanku Książę Harry powiedział, że jego misją jako wujka jest zadbanie o to, by nowy członek rodziny królewskiej był bezpieczny i żeby dobrze się bawił.
Działania wojska grożą wojną w Egipcie Egipska armia wykazała się wielką nieudolnością, rządząc po obaleniu Hosniego Mubaraka w 2011 roku. Obecnie jej działania po odsunięciu od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego mogą pogrążyć Egipt.
Książę Harry chwali się, że zabijał talibów Podkreślił jednak, że zabijanie wrogów nie było tym, co zainspirowało go do zostania pilotem śmigłowca Apache.
bErRmQKq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)