Notowania

wiadomości
09.02.2014 07:38

Książę William chroni słonie i nosorożce, a poluje na dziki i jelenie

Nie brak głosów, że jest to dla niego PR-owa katastrofa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anwar Hussein Collection/SIPA/East News)

Książę William, drugi w sukcesji do brytyjskiego tronu, znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak przededniu inauguracji organizacji charytatywnej propagującej ochronę słoni i nosorożców wraz z bratem zapolował w Hiszpanii na dzika i jelenia.

O wyjeździe księcia na polowanie napisał tabloid _ The Sun _, cytując krytyczne opinie organizacji zajmujących się ochroną przyrody i dzikich zwierząt.

Wprawdzie dziki i jelenie nie są pod ochroną i hiszpańskie prawo nie zakazuje polowań na nie, ale organizacje chroniące faunę krytykują wnuka Elżbiety II za to, że wybrał tak niefortunny moment na łowy. Nie brak głosów, że jest to dla niego PR-owa katastrofa.

W niedzielę książę William i jego ojciec - książę Karol ogłoszą nagranie wideo _ Wspólnie ratujmy dzikie gatunki _. Następnie w najbliższych dniach wystąpią w Londynie na międzynarodowej konferencji inaugurując działalność organizacji Tusk Trust, stawiającej sobie za cel ukrócenie nielegalnego handlu kością słoniową i rogami nosorożca.

Organizację tę wnuk Elżbiety II będzie promował w najbliższych dniach m.in. w Towarzystwie Zoologicznym i Muzeum Przyrody.

Od ponad roku książę William przewodniczy organizacji United for Wildlife, zrzeszającej siedem organizacji zajmujących się ochroną dzikich gatunków zwierząt i walką z kłusownictwem. Współpraca z Tusk Trust i United for Wildlife ma być dla księcia swego rodzaju platformą publicznej działalności w słusznej sprawie na długie lata, ponieważ musi się on liczyć z długim okresem oczekiwania na tron.

W Hiszpanii książę William polował na terenie posiadłości La Garganta w pobliżu Sewilli o powierzchni 37 tys. hektarów należącej do księcia Westminsteru Geralda Grosvenora, trzeciego na liście najbogatszych Brytyjczyków.

Czytaj więcej w Platine.pl
William i Kate zakładają firmy. Oddzielnie Przedsiębiorstwa mają tajemnicze nazwy i wcale nie będą niczego produkować ani sprzedawać.
Książę William studiuje rolnictwo. Tata mu załatwił? Kurs obejmujący seminaria, wykłady i spotkania w wymiarze 18-20 godzin w tygodniu potrwa do połowy marca.
Moneta na chrzciny dziecka Williama i Kate Najdroższa, złota wersja, zawierająca kilogram kruszcu, będzie kosztować 50 tys. funtów.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz