Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kuba: Raul Castro likwiduje zakazy

0
Podziel się:

Nowy prezydent pozwolił Kubańczykom korzystać z hoteli dla zagranicznych turystów.

Kuba: Raul Castro likwiduje zakazy
(PAP/EPA)

Nowy prezydent pozwolił Kubańczykom korzystać z hoteli dla zagranicznych turystów. Wydanie decyzji potwierdzają przedstawiciele prestiżowych hoteli w kubańskiej stolicy.

Za pobyt w hotelu, do którego dostęp był dotychczas zakazany, Kubańczycy będą mogli płacić dewizami. Cena za nocleg w takim hotelu to ok. 22 dolarów. Udostępnienie międzynarodowych hoteli to kolejny sygnał zniesienia części ograniczeń wobec Kubańczyków po zmianie władzy w Hawanie.

W zeszłym tygodniu komunistyczne władze wyspy zezwoliły Kubańczykom na posiadanie i używanie telefonów komórkowych - przywilej dotychczas zarezerwowany na Kubie dla obcokrajowców i funkcjonariuszy administracji rządowej. Wcześniej zniesiono zakaz sprzedaży komputerów osobistych i odtwarzaczy wideo, w tym DVD.

Raul Castro stając na czele władz Kuby obiecał zniesienie części ograniczeń utrudniających życie mieszkańcom wyspy.

76-letni Raul Castro, najdłużej na świecie urzędujący minister obrony (od 1959 roku), 24 lutego zastąpił na stanowisku przewodniczącego Rady Państwa i szefa rządu swego chorego brata Fidela, który sprawował najwyższą władzę na Kubie przez pół wieku.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)