Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kuchciński kandydatem na wicemarszałka

0
Podziel się:

Marek Kuchciński, który zastąpić ma tragicznie zmarłego Krzysztofa Putrę, dotychczas pełnił obowiązki szefa klubu parlamentarnego.

Kuchciński kandydatem na wicemarszałka
(PAP/Radek Pietruszka)
bECMGXOt

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało, że nominuje Marka Kuchcińskiego, dotychczas pełniącego obowiązki szefa klubu parlamentarnego, na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

Zastąpić ma na nim tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem Krzysztofa Putrę.

Nowym szefem Klubu Parlamentarnego PiS zostanie Mariusz Błaszczak. Przewodniczącą partyjej komisji etyki została posłanka Elżbieta Witek. Nowym sekretarzem Rady Politycznej będzie młody działacz partii Krzysztof Sobolewski, który zastąpi posła Maksa Kraczkowskiego.

bECMGXOv

Kandydatów do władz partii - zgodnie ze statutem - rekomendował prezes Jarosław Kaczyński. Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości zaakceptowała jego wybór.
Nowe kierownictwo partii musiało zostać wybrane po tym, jak w marcu zdecydowano, że prezesem partii pozostanie Jarosław Kaczyński. Natomiast wskazanie nowego wicemarszałka Sejmu i szefa klubu PiS wiąże się z katastrofą smoleńską, w której zginęli wicemarszałek Krzysztof Putra i szefowa klubu parlamentarnego PiS Grażyna Gęsicka.

Wcześniej spekulowano, że kandydatem PiS na funkcję wicemarszałka może zostać Joanna Kluzik-Rostkowska. Z nieoficjalnych rozmów z politykami PiS wynikało, że straciła ona szansę na objęcie tej funkcji w związku z głosowaniem nad kandydaturą Grzegorza Schetyny na marszałka Sejmu. Kluzik-Rostkowska, podobnie jak 12 innych posłów - wbrew klubowej dyscyplinie nakazującej głosowanie przeciw kandydaturze Schetyny - wstrzymała się od głosu.

Jarosław Kaczyński zaprzeczył jednak, że wpływ na jakiekolwiek decyzje personalne miało złamanie przez część posłów dyscypliny klubowej podczas głosowania w sprawie wyboru marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.

Czytaj w Money.pl
Frasyniuk: Marszałek Schetyna będzie rządził premierem - _ Nie jestem do końca przekonany, że to Donald Tusk wyznaczył Schetynę na marszałka. Myślę, że Schetyna poszedł do premiera i po prostu mu oznajmił, że chce objąć tę funkcję _ - mówi były opozycjonista.
Schetyna przejmie 89 ustaw w "zamrażarce" Opozycja twierdzi, że marszałek zablokował blisko 90 ich projektów ustaw. To jedna trzecia wszystkich rozpatrywanych przez Sejm.
bECMGXOW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)