Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kurski krytykuje Kaczyńskiego - za monopol

0
Podziel się:

- Jedność prawicy jest potrzebna, ale nie należy jej utożsamiać z monopolem Kaczyńskiego - mówi europoseł.

Kurski krytykuje Kaczyńskiego - za monopol
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zdaniem jednego z liderów Solidarnej Polski Jacka Kurskiego jedność prawicy nie może być utożsamiana _ z monopolem Jarosława Kaczyńskiego na całą prawicowość _. _ - Tylko razem można wygrać _ - ocenił z kolei Jacek Sasin (PiS).

Podczas sobotniego marszu w Warszawie dotyczącego koncesji na cyfrową emisję dla TV Trwam - w którym udział wzięli liderzy PiS i SP - szef PiS Jarosław Kaczyński zaapelował do lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry o jedność. - _ Zwracam się do ciebie Zbyszku, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem _ - mówił Kaczyński. Do tej kwestii odnosili się w niedzielę politycy uczestniczący w dyskusji w Radiu Zet.

_ - Jedność prawicy jest potrzebna, ale nie należy jej utożsamiać z monopolem Kaczyńskiego na całą prawicowość, ten monopol Kaczyński miał sześć razy i wszystkie sześć razy przegrał _ - powiedział Kurski. Dodał, że jedność należy manifestować w takich sytuacjach, jak w sobotę, żeby _ w ważnych sprawach dla Polski, społeczeństwa i narodu być razem na przykład w obronie wolności Telewizji Trwam _.

Zdaniem Kurskiego źle się stało, że sobotnia manifestacja została _ w przekazach całkowicie przykryta i zdominowana przez zagrywkę polityczną Kaczyńskiego, który postanowił wykorzystać uniesienie w obronie wolności słowa w Polsce do dosyć partykularnego interesu odwrócenia trendu w sondażach wskazujących, że największym błędem PiS było wyrzucenie Ziobry i jego środowiska politycznego _.

_ - Bardzo źle się stało, że Kaczyński to wykorzystał, po czym wsiadł do samochodu, odjechał i nawet nie był ciekawy odpowiedzi Ziobry _ - zaznaczył Kurski.

Zdaniem Sasina obecna sytuacja w Polsce jest na tyle zła i _ są tak duże zagrożenia dla wolności i demokracji _, że wszystkie siły, które _ chcą walczyć o zachowanie w Polsce demokracji powinny się jednoczyć _. _ Wezwanie Kaczyńskiego w ten sposób odczytuję, mam nadzieję, że liderzy Solidarnej Polski szczerze będą chcieli współpracować i wrócić, bo tylko razem można wygrać _ - zaznaczył.

_ - Sondaże pokazują w sposób bezwzględny, gdyby zsumować wyniki PiS i SP, to PiS prowadziłby przed PO i byłby najważniejszą partią w Polsce (...) mam nadzieję, że jednak do tego zjednoczenia dojdzie _ - dodał.

Czytaj więcej o Kaczyńskim i Ziobrze
Zaskakujący gość na kongresie Ziobry. To byłby hit Solidarna Polska liczy na zjednoczenie na prawicy.
Rozłam w PO uratuje Kaczyńskiego i Ziobrę? Spór w partii narasta, a ludowcy już zdecydowali w sprawie wniosku o Trybunał Stanu.
To dlatego Kaczyński nie jest szaleńcem Arkadiusz Droździel pisze, dlaczego prezes PiS ucieszył się na widok sondaży.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)