Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
20.06.2010 21:31

Kwaśniewski: Lewicę stać na więcej

Były prezydent komentuje - jego zdaniem bardzo dobry - wyborczy wynik lidera SLD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Gzell)

W opinii byłego prezydenta Aleknandra Kwaśniewskiego wynik I tury wyborów prezydenckich pokazuje, że lewica wraca do gry.

Bronisław Komorowskiw sondażu TNS OPOB dla Telewizji Polskiej zdobył 40,7 procent głosów,Jarosław Kaczyński- 35,8 procent. Trzeci wynik uzyskał Grzegorz Napieralskiz wynikiem 14 procent

Kwaśniewski powiedział w TVP Info, że otwiera się nowa przestrzeń dla lewicy. - _ Wierzę, że lewica jest w stanie uzyskać dużo więcej głosów niż w tych wyborach _ - podkreśla były prezydent.

POSŁUCHAJ BYŁEGO PREZYDENTA:

W najbliższa sobotę zbierze się Rada Krajowa SLD. Tam ma zapaść decyzja co do ewentualnego przekazania głosów.

Wyborcze raporty Money.pl
*Dlaczego Polakom nie chce się głosować? * W maju Brytyjczycy wybierali parlament w zwykły, roboczy czwartek. Do urn poszło 65 proc. wyborców. Na początku tego miesiąca w Czechach przez dwa dni zagłosowało 62,6 proc. uprawnionych. Podobny wynik w Polsce jest niemożliwy, bo od lat - niezadowoleni z tego, co dzieje się w kraju – bojkotujemy wszelkie wybory.
*Za pięć lat prezydenta wybierzemy przez internet? * e-głosowanie nie jest problemem technicznym, ani finansowym - podkreślają eksperci. Na początku nowa metoda musiałaby uzupełniać tradycyjną, ale być może już za 3-4 lata, moglibyśmy wypełnić obywatelski obowiązek bez wychodzenia z domu. Potrzebne są: dobra wola polityków i system elektronicznych dowodów osobistych.
Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz