Lato: Nie ma żadnej tragedii. Punkt to punkt

0

Prezes PZPN nadal wierzy w polską reprezentację. Sprawdź, co kibice mówili po meczu.

(AGENCJA SE/EAST NEWS)

Prezes PZPN Grzegorz Lato nadal wierzy w polską reprezentację, choć zdaje sobie sprawę, że cięzko będzie o kolejne punkty. Wczoraj _ biało-czerwoni _ zremisowali w meczu inauguracyjnym Euro 2012 z Grecją 1:1, mimo że drugą połowę rozpoczynali z przewagą jednego gola i jednego zawodnika.

- _ Nie ma żadnej tragedii. Dobrze, że tego meczu nie przegraliśmy. Punkt jest punktem. Mamy dwa ciężkie mecze - z Rosjanami - 12 czerwca oraz z Czechami. Mimo, że Czesi przegrali 4:1, to nie będzie łatwa sprawa z nimi wygrać. Wszyscy mówią o łatwej grupie, nie ma łatwej grupy - _tłumaczy prezes PZPN.

Z każdej grupy do ćwierćfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły. W Grupie A rozegrany został wczoraj także mecz Rosja-Czechy, który zakończył się wynikiem 4:1.

Zdaniem polskich kibiców najlepszymi polskimi piłkarzami byli Robert Lewandowski i Przemysław Tytoń. W pierwszym meczu Euro 2012 Polska zremisowała z Grecją 1 do 1, a bramkę zdobył właśnie Robert Lewandowski. Z kolei Przemysław Tytoń obronił rzut karny.

- _ Tytoń najlepszy wraz z Lewandowskim, ponieważ strzelił bramkę i należą się pokłony _ - mówi jedna z fanek. Kibicie wierzą w remis z Rosją oraz wygraną z Czechami i wyjście z grupy.

Remisem 1:1 zakończył się wczorajszy mecz Polska - Grecja. Bramkę dla naszych rodkaów zdobył Robert Lewandowski, dla Grecji - Dimitris Salpingidis. Mecz otwarcia Mistrzostw Piłki Nożnej Euro 2012 odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kibice mocno dopingowali naszych piłkarzy, ale Polakom nie udało się pokonać Greków.

Politycy: Świetna atomosfera

Znakomita pierwsza połowa w wykonaniu polskiej reprezentacji i słabe drugie 45 minut. Opinie polityków na temat wczorajszego meczu Polska - Grecja niewiele odbiegają od odczuć ekspertów i kibiców.

Poseł Artur Dębski z Ruchu Palikota uważa, że mieliśmy naprawdę duże szanse pokonać Grecję. Skończyło się na szczęśliwym remisie. - _ Nie pamiętam takich pierwszych 20 minut w wykonaniu reprezentacji Polski od dziecka. Mieliśmy szanse świetnie rozpocząć te mistrzostwa. Mieliśmy dużo szczęścia, że nie przegraliśmy _ - dodaje poseł Ruchu Palikota.

Andrzej Dera z Solidarnej Polski podkreśla, że zwłaszcza gra Polaków w pierwszej połowie mogła się podobać.- _ Wielkie emocje i fantastyczna obrona Przemysława Tytonia były atutem tego meczu _ - zaznacza poseł z ugrupowania Solidernej Polski. Jarosław Kalinowski z PSL zwraca uwagę, że nadzieje na wyjście z grupy ciągle pozostały. W dodatku należy cieszyć się z atmosfery panującej wokół EURO 2012

Dziś EURO 2012 przeniosło się na Ukrainę. O godzinie 18.00 w Charkowie zmierzą się Holandia i Dania, a o 20.45 we Lwowie - Niemcy i Portugalia.

Stadiony nienawiści. Na Ukrainie jest gorzej Brytyjscy kibice boją się bardziej wydarzeń na Ukrainie niż w Polsce.
O awansie Polaków może rozstrzygnąć rosyjska ruletka Remis reprezentacje może zjednoczyć Polskę i Rosję - pisze Jan Płaskoń.
Prezydenci razem. Tematem tylko mecz? - _ To jest święto futbolu w Polsce i na Ukrainie. Może być okazją do rozmów na wszystkie tematy _.